Blog News

درگاه پرداخت اینترنتی برای کسب و کار من چه مزیتهایی دارد؟

pen
آل‌سات پرداخت
درگاه پرداخت اینترنتی برای کسب و کار من چه مزیتهایی دارد؟
اگر یک کسب و کار تازه نفس هستید که قصد دارید هر چه سریع‌تر اولین فروش اینترنتی‌تان را در بستر فروشگاه اینترنتی و کسب و کار آنلاین خود داشته باشید، بایستی روالی را برای فرایند پرداخت مشتریان در نظر بگیرید. درگاه پرداخت اینترنتی، ابزار مورد نیاز و الزامی تمام کسب و کارهای اینترنتی به‌شمار می‌رود. در واقع خرید غیرحضوری، پرداخت اینترنتی را نیز می‌طلبید، از همین‌رو اغلب کسب و کارهای فعال در بستر تجارت الکترونیک، امروزه از درگاه اینترنتی استفاده می‌کنند.
 

 

در حال حاضر دو نوع درگاه پرداخت وجود دارد

 

1. درگاه پرداخت مستقیم

درگاه پرداخت مستقیم توسط شرکت های پرداخت که به شبکه شاپرک متصل هستند ارائه می گردد که نیازمند طی کردن پروسه های اداری و بروکراسی بیشتری هستند و برای همه قابل دسترس نیستند. اخذ این نوع درگاه نیازمند دارا بودن انواع مجوزها، کد اقتصادی و مالیاتی و مجوز اینماد می باشد.


2. درگاه پرداخت واسط

درگاه پرداخت واسط توسط شرکت های پرداخت یار که زیر نظر بانک مرکزی فعالیت میکنند ارائه می شوند. پرداخت یارها یا به عبارت دیگر شرکت های پرداخت واسط امور اخذ درگاه پرداخت را تسهیل و خدمات پرداخت بیشتری به پذیرندگان ارائه می کنند. اخذ درگاه از شرکت های پرداختیار نیازمند ارائه مدارک کمتری است و ظرف کمتر از 24 ساعت پس از اهراز هویت انجام می پذیرد.
بهترین گزینه برای اخذ درگاه پرداخت، شرکت های پرداختیار هستند.
 

کسب-وکار-موفق


مزیت داشتن درگاه پرداخت اینترنتی

چه از شرکت های پرداخت و چه از شرکت های پرداختیار درگاه پرداخت دریافت کنید، این سرویس برای شما مزیت های بسیاری دارد که میتواند به رونق کسب و کار شما منجر شود. اعتماد سازی، سهولت، سقف پرداخت بیشتر نسبت به کارت به کارت از جمله مزیت های این سرویس محسوب می شوند.
 

سهولت و امنیت تراکنش ها

استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی، سبب می‌شود یکی از حساس‌ترین مراحل خرید اینترنتی برای مشتریان به شکلی بسیار ساده انجام شود. از طرف دیگر مشتریان در خریدهای اینترنتی همواره دغدغه‌ی پرداختی امن را دارند. از ویژگی‌های برجسته‌ی درگاه پرداخت اینترنتی، امنیت فرآیند پرداخت است. استفاده از درگاه پرداخت در کسب و کارهای کوچک اینترنتی، امنیت و سهولت فرآیند خرید را تضمین می‌کند.


مدیریت مالی تراکنش ها

پنل مدیریتی درگاه پرداخت امکاناتی دارد که به شما کمک می‌کند بر روی مراودات مالی کسب و کارتان اشراف بهتری داشته باشید. همچنین از طریق این سرویس شما می‌توانید گزارش‌های متنوعی از تراکنش‌های انجام شده تهیه کنید. این گزارش‌ها سبب‌ساز مدیریت مالی دقیق‌تری خواهند بود. این نکته برای شما از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود، زیرا با اشراف دقیق به تراکنش‌های انجام شده‌ی هفتگی و ماهیانه، به آنالیز فروش دقیقی دست خواهید یافت. این آنالیز فروش نیز در نهایت شما را از ضعف و قوت‌های شیوه‌های فروش در کسب و کارتان آگاه خواهد کرد. این سرویس از طرف شرکت های پرداختیار به صورت مفصل تر ارائه می شود و شما میتوانید اطلاعات جامع تر و بروز تری داشته باشید.


سقف بلند پرداخت آنلاین

اگر از درگاه پرداخت برای کسب و کارتان استفاده می‌کنید، دیگر نگرانی بابت سقف پرداختی مشتری‌ها نخواهید داشت. سقف پرداخت ۵۰ میلیون تومانی این سرویس، آپشن فوق‌العاده‌ای برای کسب و کار شما خواهد بود. در واقع مشتریان شما می‌توانند به ازای هر کارت بانکی تا سقف ۵۰ میلیون تومان از طریق درگاه پرداخت خرید کنند. همچنین با توجه به محدودیت های اخیر، در تراکنش های کارت به کارت، روزانه تعداد معینی واریزی به کارت شما میتواند انجام بگیرد. ولی در این سرویس شما محدودیتی ندارید.
 

حرفه ای تر به نظر بیایید

در دنیای رقابتی امروز کسب و کارها، کسب و کارهایی مورد انتخاب قرار میگیرند که حرفه ای تر عمل کنند. ایجاد امکان انواع شیوه های پرداخت این پیام را به مشتری شما مخابره میکند که کسب و کار شما یک کسب و کار موفق و پر رونق و قابل اعتماد است. بنابراین استفاده از شیوه های بروز و سریعتر می تواند شما را به یک انتخاب نزد مشتری تبدیل کند.
 

بانک اطلاعات مشتری

دسترسی به اطلاعات مشتری برای شما که کسب و کاری را در بستر اینترنت راه‌اندازی کرده‌اید، فوق‌العاده با اهمیت است. هنگامی که مشتری از درگاه پرداخت استفاده می‌کند، به قاعده اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهد داد که بعدها می‌تواند در فرآیند بازاریابی بسیار کاربردی باشد. اطلاعاتی مانند شماره موبایل و ایمیل در این میان از اهمیت بیش‌تری نیز برخوردار است. زیرا در بزنگاه‌های مختلف می‌توانید بر اساس دسته‌بندی از پیش تعیین شده‌ای پیام‌های تبلیغاتی و فراخوان‌های خود را از این دو طریق به دست مشتریان‌تان برسانید. دسترسی به اطلاعات مشتری در نهایت می‌تواند به گشودن مسیر بهتری برای بازاریابی کسب و کارتان ختم شود. برای دسترسی به این اطلاعات، پنل مدیریتی درگاه پرداخت به شما کمک خواهد کرد.


امکانات جانبی جذاب ارائه شده از سوی پرداخت یار ها

با گسترش کسب و کارهای اینترنتی، دسترسی مردم به خدمات پرداخت آنلاین اهمیت بیشتری پیدا کرد. از همین رو شرکت‌های پرداخت یار با مجوز بانک مرکزی به صحنه آمدند تا کار را برای کسب و کارهای آنلاین راحت کنند. بنابراین اگر قصد دریافت درگاه اینترنتی را دارید، انتخاب درگاه اینترنتی واسط گزینه مناسبی برای مدیریت فرایندهای پرداخت سفارش‌ها است. ضمن مزایایی که تا به اینجا معرفی کردیم، شما مزایای بیشتری از شرکت های پرداختیار دریافت می کنید که میتواند در رشد کسب و کار شما تاثیر بسیار بالایی داشته باشد. اطلاع رسانی به ازای هر تراکنش، لینک پرداخت شخصی، فروشگاه ساز، فاکتور آنلاین، سیستم تسهیم، گزارشات آماری دقیق و سیستم هوشمند سوئیچینگ که بسیار حائز اهمیت می باشد از مزیت های استفاده از خدمات پرداخت یار ها هستند.
 
 
مزیت-های-استفاده-از-درگاه-پرداخت


آیا همه می‌توانند از درگاه پرداخت استفاده کنند؟

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، با حضور شرکت های پرداخت یار استفاده از درگاه پرداخت برای گروه های بیشتری قابل دسترس هستند، یکی از نیازمندی های اخذ درگاه پرداخت از شرکت های پرداخت دارا بودن نماد اعتماد الکترونیک بود، اما از شرکت های پرداختیار اخذ درگاه پرداخت بدون نماد اعتماد الکترونیک امکان پذیر است. افراد مختلف و صاحبان برندها و کسب و کارهای اینترنتی و حتی صاحبان فروشگاه‌های فیزیکی نیز  می‌توانند از درگاه پرداخت اینترنتی استفاده کنند. اما مسئله این است که درگاه پرداخت اصولاً دارای شکل‌های مختلفی می‌باشد و هر کسب و کاری با توجه به ویژگی‌ها و شرایطی که دارد، باید مناسب‌ترین درگاه و مناسب‌ترین نوع این سرویس را انتخاب نماید.
برای نمونه اشاره کردیم که درگاه پرداخت اینترنتی، مناسب کسب و کارهایی است که دارای وب‌سایت فروشگاهی و سفارشی هستند. بنابراین کسب و کارهای مجازی که در بستر شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند و یا افراد شخصی که دارای وب‌سایت رسمی و فروشگاهی نیستند، می‌توانند برای بهرمندی از این سرویس و اتصال به شبکه‌ی پرداخت، از لینک پرداخت استفاده کنند. لینک پرداخت سرویس مالی بدون سایت نام دارد که عموماً برای کسب و کارهای مجازی، فریلنسرها و افراد شخصی کاربرد دارد.
در عین‌حال فروشگاه‌های فیزیکی نیز محدودیتی ندارند و می‌توانند به کمک کد QR از سرویس درگاه پرداخت بهرمند شوند. کد QR در حقیقت یک کد قابل اسکن است که فروشگاه‌های فیزیکی می‌توانند آن‌را از طرق مختلف در معرض دید مشتریان خود قرار بدهند و آن‌ها نیز به وسیله‌ی اسکنر گوشی همراه‌شان کد مورد نظر را اسکن کرده و وارد صفحه‌ی پرداخت فروشگاه بشوند. در نهایت نیز تراکنش انجام بدهند.
توجه کنید که لینک پرداخت و کد QR می‌توانند فرآیند پرداخت در محل را نیز امکان‌پذیر کنند و به طور کامل حمل کارتخوان و یا معضل پرداخت وجه نقد را از پیش پای کسب و کارها بردارند. با این وصف مشخص شد ‌که برای استفاده از درگاه پرداخت توسط افراد مختلف هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد؛ بلکه فقط کافی است در میان سرویس‌های متنوع درگاه پرداخت، کاربران با توجه به شرایط کسب و کار و یا هدف مورد نظرشان، گزینه‌ی مناسب را انتخاب نمایند.
 

استفاده از درگاه پرداخت برای امور مالی شخصی

خوش‌بختانه استفاده از درگاه پرداخت، محدودیت خاصی برای افراد ندارد. همان‌طور که در سال‌های اخیر استفاده از دستگاه‌های کارتخوان شخصی برای انجام تراکنش‌های مالی رایج شده بود، اکنون هر شخص حقیقی می‌تواند به منظور انجام مراودات و امور مالی شخصی خود، از یک درگاه پرداخت شخصی بهره ببرد. بدیهی است که چنان‌چه اشخاص در بستر یک وب‌سایت فعالیت می‌کنند این امکان را دارند که از درگاه پرداخت استفاده کنند و یا چنانچه به صورت فریلنسری و یا حتی غیر از آن فعالیت‌هایی دارند برای دریافت مبالغ از کارفرماها و یا مشتریان خود می‌توانند از لینک پرداخت استفاده کنند. استفاده از لینک پرداخت برای افراد به دلیل روش ارسال بسیار ساده‌‌ی لینک به افراد مختلف، روشی مطلوب و آسان و در عین‌حال بسیار مطلوبی خواهد بود.


جمع بندی

استفاده از سرویس درگاه پرداخت الکترونیک یک گزینه اجتناب ناپذیر در کسب و کارهای امروزی است. شما با استفاده از این سرویس از مزیت های بسیار زیاد و مهمی بهره مند میگردید. در گذشته فقط کسب و کارهای رسمی دارای پروانه یا شرکت ثبت شده می توانستند از سرویس درگاه پرداخت بهره مند گردند، ولی اکنون با حضور شرکت های پرداختیار بسیاری از صاحبان کسب و کار و حتی اشخاص نیز از این سرویس بهره مند شده اند. بهترین گزینه برای انتخاب شرکت درگاه پرداخت، شرکت های پرداختیاری هستند چرا که ضمن سهولت در اخذ درگاه، امکانات بسیار بیشتری در اختیار شما قرار می دهند. شرکت آل‌سات‌پرداخت، پرداختیار دارای مجوز بانک مرکزی، ارائه دهنده انواع خدمات درگاه پرداخت الکترونیک است. شما پذیرنده گرامی می توانید ظرف کمتر از 24 ساعت پس از احراز هویت کدپذیرندگی و لینک پرداخت شخصی خود را دریافت نمائید و جهت دریافت وجوه در وب سایت و شبکه های اجتماعی خود استفاده کنید.
جهت ثبت نام و اخذ درگاه پرداخت اینترنتی اینجا را کلیک کنید.