Blog News

تفاهم نامه همکاری مشترک در حوزه رسانه و دیجیتال مارکتینگ

pen
آل‌سات پرداخت
تفاهم نامه همکاری مشترک در حوزه رسانه و دیجیتال مارکتینگ

 

توافق‌نامه همکاری تجاری در حوزه رسانه و دیجیتال مارکتینگ فی‌مابین

شرکت ..............................                                                    شرکت ..............................

این توافق نامه همکاری فی مابین شرکت .................................. با برند تجاری .......................... به شماره ثبت ................ اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات تجاری شهر ............... به شناسه ملی .................................. به نمایندگی .................... با سمت .............................. به نشانی ............................................................................................................ شماره ثابت ........................ شماره همراه .................................. و شماره در دسترس ضروری ...................................... و ایمیل سازمانی .............................................................................................که در این قرارداد به عنوان (طرف اول) نامیده می شود از یک طرف و شرکت .................................. با برند تجاری .......................... به شماره ثبت ................ اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات تجاری شهر ............... به شناسه ملی .................................. به نمایندگی .................... با سمت .............................. به نشانی ............................................................................................................ شماره ثابت ........................ شماره همراه .................................. و شماره در دسترس ضروری ...................................... و ایمیل سازمانی ............................................................................................. که در این قرارداد به عنوان (طرف دوم) نامیده می شود به شرح شرایط و قیود زیر منعقد می گردد و طرفین توافق‌نامه ملزم و متعهد به اجرای کلیه مفاد آن می باشند.

 

ماده 1. موضوع توافق نامه

  1. استفاده از مکان، زیرساخت‌های سخت‌افزاری، زیرساخت‌های نرم‌افزاری و مارکتینگ و شبکه‌سازی فروش طرف اول و پتانسیل‌های تخصصی برای سفارش پذیری و ارائه خدمات دیجیتال‌ مارکتینگ به شرکت‌های داخلی و خارجی با حفظ حق فروش و حق نشر آن آثار برای طرف اول که می‌بایست با ذکر نام و یا در صورت توافق با شرکت سفارش دهنده بدون ذکر نام در وبسایت و یا اپلیکیشن آن شرکت قید گردد.

* تبصره ۱ : تمامی موارد و سفارشات اخذ شده با رعایت نوبت‌بندی و براساس برنامه زمانبندی ترتیبی انجام خواهند گرفت و در همه سفارشات، کارهای اصلی طرف بر ضمه طرف دوم (شرح وظایف طرف دوم) در شرکت طرف اول ارجحیت و اولویت زمانی و مکانی دارد.

   1. خدمات دیجیتال مارکتینگ شامل : طراحی UI/UX حرفه‌ای، ساخت تیزر معرفی و تیزرهای تبلیغاتی، موشن، عکسبرداری و فیلمبرداری، طراحی بیلبورد و پوستر، تولید محتوا و سئو و برگزاری کامل ایونت‌ها و نمایشگاه‌ها
   2. شبکه‌سازی فروش از طریق بازاریابی دوجانبه و استفاده از پتانسیل بازاریابی طرف اول در مذاکرات پیش رو خواهد بود ضمن اینکه طرف دوم نیز از هر فرصتی برای بازاریابی استفاده خواهد نمود.
   3. سایر موارد شامل .............................................................................................................................................................................................

............................................................................................................................................................................................................................

  1. بازاریابی توسط طرف دوم به شرکت‌های سفارش‌دهنده که قطعاً زیرمجموعه طرف دوم خواهند شد.

* تبصره ۲ : موضوعیت وظایف و سفارشات واصله به طرف دوم و تمامی زیرمجموعه‌های اضافه شده به وبسایت و اپلیکیشن تحت مالکیت معنوی طرف اول می‌باشند.

مده2. مدت قرارداد

مدت كل این قرارداد از تاریخ 01/11/1400 تا تاریخ 01/11/1405 به مدت 5 شمسی می‌باشد که با توافق طرفین به مدت 5 سال دیگر قابل تمدید می‌باشد. طرفین مستحضر باشند که خاموشی و سکوت در تمدید و یا عدم تمدید به منزله تمدید تلقی شده و تمامی مفاد آن کماکان پابرجا خواهد بود. همچنین اگر طرفین توافق به اتمام همکاری داشته و یا یکی از مفاد قرارداد نقض گردد، قرارداد قابلیت تمام شدن را دارد.

ماده 3. تعهدات طرفین

1-3 . طرفین متعهد می گردند نسبت به بازاریابی و اخذ سفارشات کاری در موضوع مفاد این قرارداد، اقدامات لازم و ضروری را نموده و طرف دوم ملزم می شود که در پایان هر ماه نسبت به ارائه گزارش فروشی از بخش در اختیار گذاشته شده، به طرف اول ارائه نماید.

2-3 . طرفین متعهد می‌گردند که در موارد مذاکره و انعقاد قرارداد با سازمان ها و شرکت های دولتی، عمومی، خصوصی و شهرداری و امثال آن ها به نحوی اقدام نمایند که قرارداد و عملیات به نام خود طرف اول قرارداد بوده و مسئولیت اصلی مفاد آن قرارداد نیز بر عهده طرف اول باشد که این امر به لحاظ حقوقی نیز به صلاح و مورد توافق طرفین قرارداد ثالث بوده و منعقد و اجرایی شود.

3-3 . طرف اول موظف به ایجاد زیرساخت لازم و مناسب برای طرف دوم بوده و این زیرساخت به تناسب کارها و سفارشات گرفته شده بوده و قابلیت توسعه زیرساخت‌ها با گذر زمان و رشد سفارشات قطعاً میسر خواهد بود. طرف دوم نیز موظف به توسعه و پشتیبانی دانش فنی و تخصصی در راستای خدمات سفارش گرفته شده طبق مفاد ماده اول توافق نامه و براساس حق‌الزحمه مورد توافق طرفین در ماده 5 می‌باشند.

3-4. طرف دوم، متعهد است که خدمات خود را طبق اسناد و مدارك قرارداد و در حوزه موضوع قرارداد، در ازاي دريافت حق الزحمه به نرخ تعرفه اتحادیه انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران برای جامعه هدف و مشتریان خود انجام دهند و اعلام مي‌كنند كه داراي توان و تشكيلات لازم براي توسعه و فروش اين خدمات بوده و درصد بندی از سوی طرفین مورد توافق کامل آنها می باشد.

3-5. وظايف طرفین در قبال یکدیگر براساس امور ارجاعي و مشورت، به منظور پیشرفت سریع در انجام سفارشات موضوع توافق‌نامه، بصورت كتبي و يا شفاهي در ايام اداري و غيراداري و يا در ايام تعطيلات قابل رد و بدل می‌باشد.

3-6. طرفین موظف هستند مسائل ايمني، حراستي، اداري و اخلاقي را در مدت قرارداد رعايت نمايند. طرفین مطلع هستند و اقرار دارند که کلیه اسناد رد و بدل شده بصورت محرمانه و جزو اسرار کاری و تجاری بوده و هرگونه نشر و یا درز آنها از جمله قراردادها و مبالغ آنها، مشمول مواجهه قانونی مربوطه خواهد بود.

3-7. بدیهی است ایام تعطیل ایرانی و یا ایام خاص تعطیلی خارج از کشور و همچنین ایام اتفاقات خاص مانند تعطیلی های سراسری جنگ، زلزله، پاندمی و اعتصابات سیاسی اجتماعی در کشور مبداء که به تعطیلی سیستم بانکی منجر گردد، جزو تعهدات زمانی نخواهد بود و زمان ارائه سفارشات به بعد از رفع مشکل مربوطه موکول می‌گردد.

3-8. تهیه وبسایت و اپلیکیشن در حوزه کسب و کار تجاری بر عهده خود آن طرف (هر طرف با هزینه خود) بوده و طرفین تعهد می‌نمایند که با هیچ یک از مجموعه های دیجیتال‌ مارکتینگ و برنامه‌نویسی و شرکت‌های فناوری اطلاعات غیر از شرکت طرف مقابل در خصوص موضوع قرارداد و موضوعات مشابه همکاری و مذاکره ننمایند. در غیر اینصورت به مثابه همکاری مشابه با شرکت‌های رقیب بوده و افشای اطلاعات محرمانه کاری طرفین محسوب خواهد شد.

3-9. رعایت اصول و مقررات تبلیغات در چارچوب مفاد ابلاغی انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران و وزارت ارشاد و سایر نهادهای ذیصلاح همواره جزو لاینفک قرارداد بوده و طرفین متعهد می‌گردند، تاکنون و من بعد به هیچ عنوان هیچ یک از آثار منتشره در راستای بی‌قانونی و اعمال مجرمانه نبوده و نخواهد بود و طرفین اقرار و اعتراف می‌نمایند که برای انجام فعالیت های موضوع قرارداد حاضر کلیه مجوزهای لازمه را کسب کرده و فعالیت آنها در قالب قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران است.

3-10. انتشار محتواهای با اهداف صرفا بازاریابی و تبلیغاتی پروژه‌های طرفین در رسانه‌های یکدیگر و بالعکس اعم از کانال تلگرامی، پیج اینستا، گروه های واتساپی، وبسایت رسمی و سایر امکان پذیر می باشد.

3-13. این توافق‌نامه جزو قراردادهای لازم‌الاجرا بوده و جز در موارد زیر قابلیت فسخ ندارد:

 • در صورتی که طرفین توافق‌نامه در طول همکاری از هر حیث در خصوص انجام و یا ادامه خدمات رسانی ناموفق عمل نموده و یا مانع موجهی نظیر عدم رسیدن به امور روزمره شرح وظایف شرکتی و یا مانع قانونی برای ادامه آن وجود داشته باشد، اولویت با امور شرح وظایف شرکتی بوده و می‌بایست در اسرع وقت ضمن اتمام سفارش‌های اخذ شده، دیگر سفارش جدیدی قبول نشود.
 • در صورتی که یکی از طرفین در انجام تعهدات و وظایف موضوع قرارداد حاضر قصور اساسی نماید طرف دیگر می‌تواند با اخطار کتبی قرارداد را فسخ نماید و تسویه حساب تا روز فسخ انجام خواهد شد.

3-14. طرف اول متهد می گردد در طول اجرای قرارداد امکان پشتیبانی از خدمات ارائه شده را برای طرف دوم بصورت مناسبی فراهم نماید و طرف دوم در هر حال تابع قوانین مقرره در حدود قانون برای شرح وظایف و موضوع قرارداد خود می‌باشد.

ماده 4. عدم افشای اطلاعات محرمانه (NDA)

تمامی دیدارها، مذاکرات، قراردادها، اسناد تكميلي كه حين انجام خدمات، در چارچوب مستندات و به منظور انجام آن، که به طرفین ابلاغ شده و يا بين دو طرف قرارداد مبادله گردیده و در جریان قرار می‌گیرند و سایر مدارك و گزارش هاي مصوب داخل شرکتی و یا بین دو طرف، از این پس محرمانه تلقی شده و طرفین اذعان و اطلاع دارند که جزو اسرار تجاری مجری و مشمول طبقه بندی محرمانه است. در صورت درز و بروز آن به هر ارگان و یا مرجعی بدون اجازه کتبی طرفین، نقض آشکار توافقنامه بوده و مشمول جرایم انتشار اسناد محرمانه و درجه 1 طرفین خواهد بود.

ماده 5. حق الزحمه طرفین قرارداد

حق الزحمه طرفین از سود حاصله از قراردادهای منعقد شده جهت ارائه خدمات در وبسایت و یا اپلیکیشن و یا تحویل حضوری خدمات بر اساس موضوع این توافق‌نامه پس از اعمال کسورات قانونی اعم از مالیات، عوارض قانونی و شهرداری حق بیمه و دستمزد و سایر هزینه های انجام شده می‌باشد که در ساز و کار زیر اعمال می‌گردد:

برابر توافق طرفین؛ حق‌الزحمه دریافتی از بابت تمامی سفارشات اخذ شده با نرخ مصوب سالانه انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران و با درصد ....... درصد به نفع طرف دوم و ........ درصد به نفع طرف اول تسهیم خواهد شد. این مبلغ صرفاً از طریق حساب دو امضایی در نظر گرفته شده و مختص این امر صورت گرفته و با درصدهای یاد شده تقسیم خواهد شد.

* تبصره: حقوق و مزایای دریافتی طرف دوم در قبال وظایف شرکتی جدای از این قرارداد بوده و به مزایای این قرارداد ربطی ندارد. لذا حقوق و مزایای دریافتی کمافی‌السابق تا زمان جدانشدن طرف اول از قرارداد و یا شرکت، پابرجا خواهد بود.

سایر موارد شامل ...........................................................................................................................................................................................................................................

* تبصره 1. چنانچه در مواردی هر دو شرکت به صورت همزمان در عملیات ایجاد، توسعه، پیاده‌سازی، استقرار و بازاریابی فروش خدمات و محصولات یک سازمان و یا شرکت ثالث دخالت داشته باشند، حق‌السعی و کارمزد تقسیمی بر اساس قرارداد جداگانه سهم هریک تعیین و امضاء خواهد شد.

ماده 6. انتقال به غیر

هیچ یک از طرفین نمی توانند بدون موافقت کتبی موضوع قرارداد را به شخص حقیقی یا حقوقی ثالث و دیگر واگذار نموده و منجر به انعقاد قرارداد غیر گردیده و مسئولیت‌های آن به غیر واگذار شود. لذا در چنین صورتی نیز، تمامی مسئولیت‌های قانونی و تعهدات بر ضمه طرفین امضاء کننده بوده و مسئول مستقیم پاسخگویی به مراجه ذیصلاح و طرفین دخیل در قرارداد می‌باشند.

ماده 7. حل اختلاف

طرفین کوشش خواهند نمود که اختلافات ناشی از تعبیر با اجرای توافق نامه را از طریق دوستانه حل و فصل نمایند درصورت عدم توافق موضوع به هیئت داوری ارجاع خواهد شد و نظر هیئت داوری برای طرفین لازم الاجرا می باشد. بنابراین طرفین اذعان می‌نمایند که؛ اختلافات ناشی از اجرای این قرارداد و تعابیر و تفاسیر آن ابتدا با گفتگوی طرفین (طرف اول و طرف دوم) حل اختلاف خواهد شد و درصورت عدم توافق، کمیته سه نفری شامل ( نماینده طرف اول، نماینده طرف دوم، یک نفر کارشناس مرضی الطرفین). درصورت عدم توافق حتی بعد از تشکیل کمیته، موضوع به مراجع قضایی موضوع قوانین جمهوری اسلامی ایران در شهر تهران ارجاع خواهد شد.

ماده 8. اقامتگاه قانونی طرفین قرارداد

اقامتگاه طرفین همان است که در این قرارداد قید شده است و مادامی که طرفین تغییر اقامتگاه خود را کتبا اعلام نکرده باشند ابلاغ مکاتبات و دعوت نامه ها در همان اقامتگاه معتبر خواهد بود. لذا هرگاه هر طرف، نشاني خود را تغيير دهد، بايد پانزده روز (15) قبل از تاريخ تغيير، نشاني جديد خود را به طرف ديگر اعلام كند در غیر اینصورت مكاتبات به نشاني قید شده در توافق‌نامه، دريافت شده از طرف مقابل تلقي مي‌گردد.

ماده 9 . تضامین

با عنایت به اینکه در این قرارداد هیچگونه پیش پرداخت از سوی طرفین به یکدیگر پرداخت نخواهد شد، فلذا ضمانت نامه در این خصوص تبادل نمی‌گردد. با عنایت به اینکه کلیه حق و حقوق طرفین بشرط تحقق و انجام موضوع توافق‌نامه می‌باشد و حق‌السعی هر طرف، از محل کارمزد بعد از انجام کار و تحقق فروش پرداخت خواهد شد، فلذا ضمانت نامه حسن انجام کار نیز تبادل نمی‌گردد .

ماده 10. اختتامیه

این توافق نامه در ............... ماده و ............. تبصره و در ............. نسخه متحدالشکل و متحدالمحتوا تنظیم و به امضاء طرفین رسیده و هر یک از نسخ به تنهایی به حکم واحد بوده است.

 

شرکت ............................                                                                                                  شرکت .................................

به نمایندگی ................                                                                                                          به نمایندگی .................

تاریخ، مهر و امضاء                                                                                                                  تاریخ، مهر و امضاء

 

 

مطالب مفید و خواندنی مرتبط:

قرارداد فضای کار اشتراکی و ارائه خدمات حمایت مادی و معنوی فناورانه از استارتاپ‌های عضو خانه نوآوری

مالیات بر فروش و انواع مختلف آن

آشنایی با مالیات بر دارایی و انواع آن

کارمزد خدمات پرداخت پذیرندگان درگاه های پرداخت