Blog News

تفاهم نامه همکاری تجاری در فرانچایز برند و فروش مشارکتی محصولات و خدمات

pen
آل‌سات پرداخت
تفاهم نامه همکاری تجاری در فرانچایز برند و فروش مشارکتی محصولات و خدمات

محل لوگوی برند

شماره:     .....................

تاریخ:      .....................

پیوست:   .....................

 

                                                                                نام کسب و کار

شعار سازمانی

 

قرارداد همکاری مشترک در تبليغات و بازاريابی

فروش محصولات ..........................................

بصورت حضوری/غیرحضوری (تحت وب / اپلیکیشن / شبکه های اجتماعی)

 

در قالب فرانچايز برند و تبليغات

در قالب ديجيتال مارکتينگ و بازاريابی محصولات / خدمات

اختصاصی‌سازی شده برای فعاليت

R  مجموعه‌های چندشرکتی، هلدينگ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنيان

R  شرکت‌های تبليغاتی و تيم‌های فعال در حوزه ديجيتال مارکتينگ

R  شرکت‌های نرم‌افزاری، طراحان وب و اپ، برنامه‌نويسان، فريلنسرها

R  کارخانه‌های نوآوری، صندوق‌ها، شتابدهنده‌ها و مجموعه‌های استارتاپی

R  شرکت‌های بزرگ دارای فعاليت فروش مويرگی و دارندگان باشگاه مشتريان

 

ارائه شده توسط :

شرکت .................

(آدرس وبسايت - لينک دار باشد)

(بر اساس چارچوب‌ها و قوانین ابلاغی اتحادیه ................./سازمان ........................)

 

ویرایش نسخه :

ماه / سال

 

 

جامعه هدف بازاریابی و بخش بندی روش‌های بازاریابی و تبلیغات

الف) فروش‌های اینترنتی و آنلاین (سفارش و فروش غیرحضوری)

ب) فروش‌های فیزیکی در واحدهای تجاری و مراکز و مجتمع‌های فروش (فروش حضوری)

* محصولات / خدمات جهت بازاریابی

۱- ........................................

۲- .......................................

۳- ........................................

۴- ........................................

۵- ........................................

* مدارک لازم جهت ثبت نام و فروش:

۱-  ................................................................

۲- ................................................................

۳- ................................................................

۴- ................................................................

موافقتنامه همکاری در بازاریابی و فروش

موافقت‌نامه حاضر در موضوع قرارداد و مطابق با قانون قراردادهای کشور ایران و مواد و تبصره‌های مورد توافق که از این پس قرارداد نامیده می‌شود، در تاریخ . ./../........ بین شرکت ............................ به نمایندگی ............................ (در سمت ...........................) به آدرس:  .................................................................................................................... و تلفن پشتیبانی .................................   (...... خط)  و همراه ................................... و ایمیل به نشانی ................................................................. که از این پس  "کارفرما"  نامیده می‌شود از یک  طرف و  شرکت ............................ به نمایندگی ............................ (در سمت ...........................) به آدرس:  .................................................................................................................... و تلفن پشتیبانی .................................   (...... خط)  و همراه ................................... و ایمیل به نشانی ................................................................. که از این پس"همکارتجاری" نامیده می‌شود، از سوی دیگر، براساس ماده 10 قانون مدنی و طبق مقررات و شرایطی که در اسناد و مدارك این قرارداد درج شده است، منعقد می‌گردد.

 ماده 1: موضوع قرارداد

 موضوع قرارداد، عبارت است از انجام همکاری تجاری و تبلیغاتی لازم با استفاده از بستر اینترنت، اپلیکیشن، تلفن، شبکه‌های اجتماعی، اینفلوئنسرها و واینرها و مراجعات حضوری بازایابان تحت امر همکار تجاری در خصوص تبلیغات محصولات و خدمات، بازایابی و  هدایت  شرکت‌ها، واحدهای تولیدی، اتحادیه‌ها، فریلنسرها و استارتاپ‌ها، مغازه‌های فعال در مراکز فروش و مجتمع‌های اداری، مجموعه فروشگاه‌های اینترنتی ساده و مالتی وندور به سمت موضوع قرارداد بصورت فرانچایز و با ایفای نقش حلقه‌ی واسط بین آنها و کارفرما بشرح زیر: 

 1. بازاریابی موثر با نرخ بازگشت مطلوب (قابل ارزیابی در ثبت نام و فروش‌های زیرمجموعه) بصورت بازاریابی تلفنی، بازایابی حضوری، بازاریابی پیامکی، بازاریابی ایمیلی و یا هر روش مطلوب مورد نظر همکار تجاری
 2. همکاری تجاری در راهبری تبلیغات به نحوی که منجر به شناساندن محصولات و خدمات گردد.
 3. همکاری تبلیغاتی در توسعه و فروش خدمات به کسب و کارهای بخش خصوصی و یا سازمان‌های هدف
 4. بازاریابی و تبلیغات در رسانه‌های فضای مجازی علی‌الخصوص رسانه‌های مرتبط با شرکت‌ها، واحدهای تولیدی، فروشگاه‌های اینترنتی، فریلنسرها و استارتاپ‌ها
 5. همکاری تجاری در برگزاری رویدادهای مختلف و کمپین‌های تبلیغاتی
 6. استفاده از پتانسیل اینفلوئنسرها، واینرها و سلبریتی‌ها در تبلیغات و کمپین‌ها

 ماده 2: عدم افشای اطلاعات محرمانه(NDA)

تمامی دیدارها، مذاکرات، قراردادها، حق‌الزحمه‌ها، اسناد تکمیلی که حین انجام خدمات، در چارچوب مستندات و به منظور انجام آن، که به همکار تجاری تحویل داده شده و یا بین دو طرف قرارداد و یا بین همکار تجاری و جامعه هدف مبادله گردیده و در جریان قرار می‌گیرد و سایر مدارك و گزارش های مصوب، از این پس محرمانه تلقی شده و همکار تجاری اذعان و اطلاع دارد که جزو اسرار تجاری کارفرما بوده و مشمول طبقه بندی محرمانه است. 

ماده 3: مدت قرارداد

 الف) مدت کل قرارداد در دو فاز بصورت فاز او ل .... ماهه از تاریخ امضاء قرارداد برای معرفی به مشتریان قبلی و بعد از آن درصورت رضایت و ارزیابی کارفرما، قابل تمدید برای  ..... سال شمسی می‌باشد. برنامه زمان‌بندی معرفی محصولات و خدمات شرکت به تفکیک هر ماه توسط طرف دوم و همکار تجاری تهیه شده و به کارفرما تحویل گردیده و پیوست این قرارداد خواهد شد.

ب) در صورت اتمام قرارداد، سکوت مبنی بر فسخ و یا تمدید بصورت کتبی، به منزله تمدید قرارداد حاضر بوده و تمامی مفاد آن پابرجاست.

ماده 4: حق الزحمه 

 1. سهم از فروش همکار تجاری بصورت تخصیص کد مادر بازاریابی و بعد از شروع ثبت نام‌ها و عقد قرارداد با جامعه هدف، بصورت زیر خواهد بود:

 • ثبت نام و فروش محصول/خدمت ...................... به ازای هر عدد/دستگاه/واحد + آموزش استفاده = ................... ریال بصورت ثابت
 • ثبت نام و فروش محصول/خدمت ...................... به ازای هر عدد/دستگاه/واحد + آموزش استفاده = ................... ریال بصورت ثابت
 • ثبت نام و فروش محصول/خدمت ...................... به ازای هر عدد/دستگاه/واحد + آموزش استفاده = ................... ریال بصورت ثابت
 • ثبت نام و فروش محصول/خدمت ...................... به ازای هر عدد/دستگاه/واحد + آموزش استفاده = ................... ریال بصورت ثابت
 1. در صورت فروش محصولات و خدمات بصورت پورسانت از  فروش مطابق جدول زیر و بدون تاخیر به حساب همکار تجاری پرداخت  خواهد شد. این درصد از فروش مقطعی بوده و تا زمان قطع نشدن همکاری به حساب همکار تجاری کارسازی خواهد شد: (به عنوان مثال)

سطح 1:   0 الی 99 عدد/دستگاه/واحد   < ........ درصد
سطح 2:   100 الی 499 عدد/دستگاه/واحد   < ........ درصد
سطح 3:   500 الی 999 عدد/دستگاه/واحد   < ........ درصد
سطح 4:   1.000 الی 4.999 عدد/دستگاه/واحد   < ........ درصد
سطح 5:   5.000 الی 10.000 عدد/دستگاه/واحد   < ........ درصد

 • تبصر ه 1:  کلیه هزینه‌های تردد و رفت آمد و خودرو و بلیط هواپیما و اقامت و پذیرایی همکار تجاری به عهده خودش است.  
 • تبصره 2 : کلیه هزینه‌های تهیه اولیه گزارشات طرح توجیهی، نامه‌های معرفی و سایر اقداماتی که لازمه پرزنت بوده و به‌عهده کارفرما خواهد بود و تاییدیه نهایی و امضای نامه‌های معرفی، مستلزم استعلام از دفتر کارفرما و امضای مجاز مدیریت است.  
 • تبصره 3: کلیه مسیربندی‌های عملیاتی و تشخیص موثر بودن روش‌های بازاریابی بر عهده همکار تجاری است.

ماده 5: تعهدات دو طرف قرارداد

1-5- همکار تجاری، متعهد است خدمات خود را طبق اسناد و مدارك قرارداد، در ازای دریافت حق الزحمه مورد توافق در ماده 4 انجام دهد و اعلام می کند که دارای توان و تشکیلات لازم برای توسعه و ارتباط‌سازی برای فروش محصولات و خدمات است و دریافت پورسانت پله‌ای ذکر شده در بند 2 ماده 4از سوی همکار تجاری منوط به تحقق و حصول درآمد از فروش کارفرما خواهد بود. بنابراین همکار تجاری متعهد است؛ عمدتا کسب و کارها و شرکت‌های موضوع قرارداد و مجموعه‌های وابسته به آن در کل کشور را بصورت مذاکره مستقیم یا با واسطه برای مذاکره و عقد قرارداد ترغیب نموده و با توان ارتباطی و تبلیغاتی خود بتواند شرایط پذیرش قرارداد کارفرما جهت توسعه فروش محصولات و خدمات بصورت حضوری / غیرحضوری (تحت اینترنت و وب و شبکه‌های اجتماعی) را در قالب وبسایت‌های خدماتی و یا اپلیکیشن‌های مربوطه و یا کسب و کارهای موضوع قرارداد با رعایت و حفظ برندینگ سازمانی شرکت کارفرما، فراهم سازد.

2-5-  وظایف همکار تجاری براساس امور ارجاعی و مشورت با کارفرما، به‌منظور پیشرفت سریع در فروش محصولات و خدمات، بصورت کتبی و یا شفاهی در ایام اداری و غیراداری و یا در ایام تعطیلات قابل ردو بدل می‌باشد. 

3-5- همکار تجاری موظف است مسائل ایمنی، حراستی، اداری و اخلاقی خود و همکاران بازاریاب زیرمجموعه‌اش را در مدت قرارداد رعایت نماید. همانطور که همکار تجاری مطلع است، اقرار دارد که کلیه اسناد رد و بدل شده بصورت محرمانه بوده و جزو اسرار کاری و تجاری کارفرماست و هرگونه نشر و یا درز آنها از جمله قراردادها و مبالغ، مشمول مواجهه قانونی مربوطه خواهد بود. 

4-5-  کارفرما متعهد به انجام وظایفی است که در اسناد قرارداد برای او معین شده است، و نیز متعهد می‌شود که در ازای انجام خدمات موضوع قرارداد، سهم از سود مربوط را بدون تاخیر به همکار تجاری پرداخت کند. 

-5- رعایت اصول و مقررات فرانچایز در توسعه فروش همکار تجاری جزو لاینفک مسئولیت وی بوده و همواره برند همکار تجاری به عنوان فرانچایزر برند کارفرما معرفی خواهد شد.

7-5- مذاکره و رایزنی اولیه با شرکت‌های هدف توسط همکار تجاری (بدوا در فاز سه ماهه به لحاظ توجیه اقتصادی با جامعه مشتریان فعال) انجام یافته و تهیه و تنظیم تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای فی‌مابین کارفرما و شرکت‌های هدف و پیگیری بهره‌برداری و شروع فروش محصولات و خدمات با کارفرما خواهد بود. پس از آن وارد فاز یکساله‌ی قرارداد خواهیم شد.  

8-5- آموزش بازاریابان و زیرمجموعه‌ها برای راهنمایی خریداران توسط همکار تجاری بوده و جلسه جمعی توجیهی با حضور کارفرما قابل برگزاری است.

9-5- برگزاری رویدادهای نمایشگاهی و یا جلسات سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مورد علاقه و مرتبط از قبیل همایش‌های حضوری و مجازی و نیز شرکت در نمایشگاه‌های حضوری و مجازی که همکار تجاری در اجرایی نمودن آنها اقدام خواهد نمود. در سایر همایش‌هایی که شخص همکار تجاری برگزار می‌نماید، متعهد می‌گردد، در صورت امکان در پوسترها و بنرهای مربوطه، از علائم و نشانه‌های کارفرما و برند موضوع فعالیت، حداکثر استفاده را نماید.

10-5- تهیه بانک اطلاعات از جامعه هدف کسب و کارها طبق فرمت اکسل (نام و نام خانوادگی/کد ملی/شماره موبایل/شماره ثابت/آدرس فروشگاه/آدرس وبسایت و یا شبکه‌های اجتماعی و ...) و ارائه به کارفرما و همکاری در برقراری ارتباط با آنها بر عهده همکار تجاری است.

11-5 انتشار محتواهای بازاریابی و تبلیغاتی پروژه‌های کارفرما در رسانه‌های در دسترس همکار تجاری اعم از کانال تلگرامی، پیج‌های اینستاگرامی، گروه‌های واتساپی، وبسایت رسمی همکار تجاری و سایر مکان‌های مناسب تبلیغات.  

12-5- موضوع قرارداد می‌بایست مرحله به مرحله به تأیید طرفین برسد و شروع مرحله بعد منوط به تأیید مرحله قبل توسط هر دو طرف بصورت کتبی و یا ایمیلی می‌باشد.

13-5- حضور کارفرما در جلسات اعلام شده توسط همکار تجاری در شهر، شرکت و یا اداره مربوطه در صورت نیاز و در رابطه با موضوع موافقت‌نامه به شرط هماهنگی‌های قبلی، لازم و ضروری است.  

14-5- ارائه برنامه زمانبندی تفصیلی انجام موضوع موافقت‌نامه در شهر یا استان مربوطه بعد از ابلاغ قرارداد و متمم‌ها بر عهده همکار تجاری می‌باشد.  

15-5- کارفرما متعهد به داشتن توانمندی های لازم و مجوزهای لازم بوده و همکار تجاری نیز تضمین ارتباطات خود را می دهد تا بتوانند در یک همکاری مشترك، امور را به خوبی پیش برده و از درآمد حاصل از فروش بصورت مشترك با درصد تعیین شده متنعم گردند.  

16-5- طرفین در طول مدت اجرای قرارداد می‌تواند با اعلام یک ماهه طی ابلاغ کتبی، قرارداد را خاتمه دهند. بدیهی است تمامی مطالبات و هزینه‌های طرفین تا روز خاتمه قرارداد پس از تأیید کارفرما و همچنین تمامی موارد شرح خدمات و موارد مندرج در شرایط خصوصی تا زمان خاتمه قرارداد حداکثر ظرف یک ماه تسویه خواهد شد. 

17-5- همکار تجاری حق هیچ گونه واگذاری کل قرارداد را به غیر ندارد در صورت مشاهده ایجاد حق فسخ برای کارفرما ایجاد می‌گردد ولی می‌تواند بخش‌هایی از آن را به اشخاص واجد اهلیت و صلاحیت به عنوان همکار پروژه واگذار نموده و با رعایت ماده 2، خود نظارت کامل داشته و پاسخگوی مطالبات کارفرما در این قرارداد باشد. 

18-5- کارفرما در طول مدت قرارداد همکاری های لازم را با همکار تجاری جهت اجرای قرارداد اعم از هماهنگی‌های درون شرکت کارفرما و خریداران را خواهد نمود.

19-5- پرداختی‌های هر ماه با احتساب و تحویل جدول اکسل CRM توسط همکار تجاری به کارفرما، بصورت مرتب در اول ماه بعد، پرداخت خواهد شد.

ماده 6: حل اختلاف 

اختلافات ناشی از اجرای این قرارداد و تعابیر و تفاسیر آن به‌شرح گام‌های زیر حل خواهد شد:  

 • ابتداء با گفتگوی طرفین (مدیران مستقیم در ارتباط و در صورت عدم تفاهم مدیران عامل دو طرف) حل اختلاف خواهد شد و در صورت عدم توافق در این مرحله، کمیته سه نفری شامل (نماینده همکار تجاری ، نماینده کارفرما ، یک نفر کارشناس یا خبره مرضی الطرفین) قابل حل می‌باشد.   

ماده 7 : تضامین

 • در این قرارداد ضمانت انجام موضوع قرارداد درگرو خرید و ثبت نام مشتریان می‌باشد، حتی اگر خرید‌های بعدی صورت نپذیرد. بنابراین همکار تجاری می‌بایست ضمانت حسن انجام کار با توجه به اعتبار برند علی الخصوص در حوزه تسویه و درگیری با واریزی‌های مشتریان ارائه نماید. لذا این قرارداد به منزله قرارداد لازم‌الاجرا بوده و همکار تجاری اذعان و اقرار می‌نماید که؛ کارفرما محق است، چنانچه بسته به موقعیت هر تبلیغ و روش‌های بازاریابی تعداد مورد نظر در ثبت نام اتفاق نیفتاد، قرارداد را بصورت یکجانبه فسخ نماید. همچنین چنانچه ماده 2 و بندها

ماده  8 : دستگاه نظارت 

 • دستگاه نظارتی می‌تواند اتحادیه ....................................................................، سازمان تعزیرات و یا پلیس امنیت عمومی (اماکن) باشد.  
 • ماده 9 :  نشانی طرفین

  هرگاه هر طرف، نشانی فیزیکی و یا ایمیل خود را تغییر دهند، باید پانزده روز (15) قبل از تاریخ تغییر، نشانی جدید خود را به طرف دیگر اعلام کند. در غیر اینصورت ارسال مکاتبات به نشانی‌های قبلی، دریافت شده تلقی می‌گردند.

  ماده 10 : تبادل پیمان

      این قرارداد در 10 ماده و تبصره‌های ذیل آنها در 2 نسخه تنظیم شده و به امضای دو طرف قرارداد خواهد رسید که یک نسخه از آن به همکار تجاری ارسال شده است و هر دو نسخه آن، اعتبار یکسان دارند.

                           کارفرما:                                                                                                                      همکار تجاری: 

                مدیریت شرکت .................                                                                                         مدیر پروژه ...................... .

   

مطالب مفید و خواندنی مرتبط :

نمونه قرارداد برنامه نویسی وبسایت و فروشگاه اینترنتی به همراه پشتیبانی

توافق‌نامه همکاری تجاری در حوزه رسانه و دیجیتال مارکتینگ فی‌مابین

بهترین و رایج ترن ماژول های اتصال به درگاه اینترنتی بانکی

آخرین نرخ قیمتی دلار و طلا و سایر ارزهای رایج در بازار