Blog News

قرارداد برنامه نویسی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی چند انباره (مارکت پلیس)

pen
آل‌سات پرداخت
قرارداد برنامه نویسی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی چند انباره (مارکت پلیس)

آرم و لوگوی طرفین

 

[نام شرکت / شریک تجاری ....................................................]

[نام شخصیت حقیقی / حقوقی .........................................]

[تاریخ عقد قرارداد ...............................................................]

 

دقت دقت :

تمامی جداول و اعداد و ارقام به عنوان مثال بوده و طرفین در هنگام عقد قرارداد برابر تفاهم می توانند برآورد به روز کرده و اعداد و ارقام را عوض نمایند.

 

این قرارداد در تاریخ فی­مابین شرکت ....................................................... به شماره ثبت ............ به نشانی: ................................................................................................................ تلفن: ................................. فکس: ..................................... ایمیل: .................................................................. به نمایندگی آقای ......................................... به سمت مدیر عامل / سرمایه گذار اصلی که در این قرارداد اختصاراً "سرمایه گذار" نامیده می‌شود از یک طرف و ......................................... به نمایندگی آقای/خانم ........................................ به نشانی: ................................................................................................................ تلفن: ................................. فکس: ..................................... ایمیل: .................................................................. که در این قرارداد اختصاراً "شریک تجاری" نامیده می‌شود از طرف دیگر، به شرح ذیل در شهر ...................... کشور ............................ منعقد می‌گردد.

ضمناً پیوست و الحاقیه هایی که بعد از انعقاد، در ارتباط با این قرارداد توسط طرفین امضا می‌گردد جزء لاینفک قرارداد حاضر محسوب خواهد شد.

 

 1. تعاریف:

سطوح سرمایه گذاری و طبقه بندی بر اساس فعالیت شریک تجاری

در پایان هر ماه وضعیت شریک تجاری توسط سرمایه گذار مورد ارزیابی قرار می­گیرد، در صورتی که متوسط ماهیانه دریافتی سرمایه گذار از محل مشارکت در 12 ماه آخر هنگام ارزیابی به مبلغ مشخص­شده در ستون سمت چپ جدول زیر برسد شریک تجاری به سطح تعیین­شده در ستون سمت راست ارتقا خواهد یافت و می­تواند از مزایای در نظر گرفته­شده برای شریک تجاری سطح خود که در طول قرارداد به آن اشاره شده است بهره­مند شود.

سطوح همکاری

متوسط ماهیانه دریافتی سرمایه گذار از محل مشارکت در 12 ماه آخر ارزیابی

شریک تجاری سطح 1

تا 100 میلیون تومان

شریک تجاری سطح 2

از 100 تا 500 میلیون تومان

شریک تجاری سطح 3

از 500 تا 1 میلیارد تومان

شریک تجاری سطح 4

از 1 تا 3 میلیارد تومان

شریک تجاری سطح 5

3 میلیارد تومان و بیشتر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول 1: جدول سطح­بندی شریک تجاری

در صورتی که در مدتی کمتر از 12 ماه، دریافتی سرمایه گذار از محل مشارکت به 12 برابر مبلغ تعیین­شده در ستون سمت چپ جدول فوق برسد شریک تجاری در همان لحظه به سطح شریک تجاری سطح 5 ارتقاء خواهد یافت.

با این توصیف، با تنظیم این قرارداد، شریک تجاری در رده شریک تجاری سطح 1 قرار می گیرد و پس از حصول نتیجه در آینده به سطوح بالاتر مشارکت دست خواهد یافت.

توضیح: " شریک تجاری سطح 1 تا سطح 5 " که در جدول فوق به آن اشاره شده است با سطح ارائه محصولات و خدمات " برد برد سطح 1 تا سطح 5 " که در پیوست این قرارداد آمده است متفاوت است. سطح محصولات و خدمات "برد برد سطح 1 تا سطح 5" در ابتدای قرارداد توسط شریک تجاری انتخاب گردیده ولی "شریک تجاری سطح 1 تا سطح 5" در طول مدت قرارداد و از محل نتایج موفقیت آمیز حاصل خواهد شد.

 

 1. موضوع قرارداد:

موضوع این قرارداد عبارت است از مشارکت در طرح / تجارت / کسب و کار "تجارت الکترونیکی" بین شریک تجاری و سرمایه گذار با تقسیم وظایف و مسئولیت­های "تجارت" به عهده شریک تجاری و وظایف و مسئولیت­های "الکترونیکی" به عهده سرمایه گذار، از طریق ایجاد و مدیریت وب سایت فروش اینترنتی / مارکت پلیسی مشترک با قابلیت های ایجاد زیر ساخت نرم افزاری برای فروشنده ها جهت فروش محصولاتشان از طریق سایت و خرید آنلاین توسط خریداران با اجرای طرح "برد برد".

در این مشارکت از محصولات و خدمات الکترونیکی سرمایه گذار و توانمندی­ها و قابلیت­های اینترنت و فن آوری اطلاعات به هدف فروش و بازاریابی محصولات و خدمات قابل ارائه از طرف فروشنده هایی که محصولاتشان را در داخل سایت موضوع قرارداد معرفی خواهند کرد و همچنین اتوماسیون فعالیت­های تجاری شریک تجاری بهره گرفته خواهد شد.

محصولات و خدمات قابل ارائه توسط سرمایه گذار مشتمل خواهد بود بر ارائه نرم­افزارها، نصب و راه­اندازی و خدمات ایجاد وب­سایت، آموزش، پشتیبانی، نگهداری، بروز رسانی و گارانتی نرم افزارهای موضوع قرارداد، تبلیغات و بازاریابی اینترنتی با تمام ویژگی‌های مقرر در این قرارداد و با محصولات و خدماتی که در پیوست این قرارداد با عنوان سطح برد برد سطح 5 تعریف شده است.

 

 1. مدت قرارداد:
  1. سرمایه گذار موظف است حداکثر در مدت [مدت] روز از تاریخ امضای قرارداد، مراحل تکمیلی طراحی سایت موضوع مشارکت را با امکانات و خدمات عنوان شده در پیوست به اتمام برساند.
  2. این قرارداد از تاریخ امضای آن به مدت 5 سال تنظیم و به تأیید طرفین رسید و در صورتی که در طول مدت 5 ساله قرارداد، شریک تجاری بتواند طبق شرایط و مندرجات موجود در "جدول سطح­بندی شریک تجاری" مندرج در این قرارداد، از سطح 1 به سطح سطح 2 ارتقا یابد، بدین معناست که مشارکت تا حدی موفق بوده است و شایسته است که تداوم داشته باشد به همین جهت قرارداد به ­طور اتوماتیک برای مدت برابر با مدت فوق تمدید خواهد شد، در صورت ارتقای شریک تجاری از سطح سطح 2 به 3 در طول مدت قرارداد، قرارداد برای مدت 5 سال سوم نیز به طور اتوماتیک تمدید خواهد شد و طرفین می­توانند از پتانسیل­ها و توانمندی­های همدیگر در جهت پیشبرد اهداف تجاری خود بهره­مند شوند.
  3. هرگونه تغییر در ویژگی‌های مشخص­شده در پیوست مثل تغییر در نقشه­سایت، امکانات نرم­افزار، طرح‌های گرافیکی، و دیگر موارد مربوط به طراحی وب­سایت و نیز تأخیر در ارائه موارد و اطلاعات درخواستی، پرداخت مبلغ پیش­پرداخت، بررسی و اعلام اصلاحات یا صدور تأییدیه‌های مورد نیاز در هر مرحله از قرارداد، به زمان نهایی سازی اجرای وب سایت اضافه خواهد شد.
  4. به منظور مدیریت زمان و به هدف ایجاد امکان اتمام طراحی و اجرای وب­سایت و پیش برد فعالیت­های تبلیغاتی و بازاریابی در موعد مقرر و پیشگیری از کند شدن روند پیشبرد برنامه­ها، حداکثر فرصت اعلام نظر نماینده شریک تجاری در خصوص اتودها، طرح‌های تکمیلی، متن­ها و گرافیک­های تهیه­شده توسط سرمایه گذار و موارد نیازمند تأیید شریک تجاری، 2 روز کاری است. بدیهی است عدم اعلام نظر کتبی در مهلت اشاره­شده به معنی تأیید آن خواهد بود، لازم به ذکر است که این موضوع مشمول مواردی است که نیازمند صرفاً اعلام نظر مبنی بر تأیید یا عدم تأیید یا اعلام نکته نظرات مبنی بر تغییرات لازم است و طبیعتاً نیازمند زمان طولانی نخواهد بود و شایسته است شریک تجاری با تسریع در کار، موجبات کندی در روند پیشبرد برنامه­ریزی­ها را فراهم ننماید.
  5. در فرآیند طراحی و اجرای وب­سایت، شریک تجاری در دو مرحله از قرارداد (بعد از آماده شدن طرح اولیه گرافیکی و بعد از درج اطلاعات) برای تایید به سرمایه گذار مراجعه کرده و در هر مرحله، دو بار تغییرات درخواستی او بصورت رایگان قابل اجرا خواهد بود و برای دفعات بیشتر هزینه آن طبق تعرفه عمومی سرمایه گذار لحاظ خواهد شد.

 

 1. تعهدات و مسئولیتهای عهده سرمایه گذار:
  1. سرمایه گذار موظف به ارائه محصولات و اجرای خدمات عنوان­شده در پیوست این قرارداد و با مقادیر کمی تعیین­شده در آن بوده و مکلف می­باشد در طول مدت قرارداد، همه ساله، موارد عنوان شده با نام " پشتیبانی، خدمات و مدیریت وب سایت" که در ستون "تکرار در هر سال" تیک خورده است را تکرار نماید.
  2. سرمایه گذار متعهد می‌شود که خدمات طراحی، ایجاد، تست و تحویل وب سایت موضوع قرارداد را با کارکرد کامل که در برگیرنده تمام ویژگی‌های مطرح شده در این قرارداد باشد انجام دهد و با قرار گیری آن بر روی سرور و با اتصال به شبکه اینترنتی جهانی به راحتی قابل دسترس باشد.
  3. تمامی لینک‌های موجود در سایت تست شده و اطمینان لازم قبل از نهایی سازی مرحله ایجاد وب­سایت مبنی بر عملکرد صحیح لینک‌ها به شریک تجاری داده می‌شود.
  4. سرمایه گذار موظف است وب سایت موضوع قرارداد را از طریق موتورهای جستجو گر قابل دسترس سازد و با آخرین نسخه‌های مرورگرهای اینترنتی سازگار نماید.
  5. سرمایه گذار موظف است بعد از انتشار وب سایت، مراتب دسترسی به بخش مدیریت نرم افزار مدیریت وب سایت موضوع مشارکت را برای شریک تجاری نیز فراهم کرده و این امکان را ایجاد نماید که در صورت نیاز به اعمال تغییر در محتوای وب سایت با استفاده از نرم افزار مدیریت وب سایت، این امکان در اختیار شریک تجاری نیز قرار گیرد.
  6. حقوق و مزایای کارکنان متعددی که جهت اجرای فعالیت­های الکترونیکی موضوع قرارداد به شرح  و مقادیر کمی پیوست این قرارداد تلاش می­کنند اعم از طراح وب، برنامه نویس وب، بازاریاب اینترنتی، چند رسانه­ای کار، وب مستر، مسئول سرور، گرافیست، تحلیلگر، کارشناس محتوا، مسئول ورود اطلاعات، کارشناس پشتیبانی نرم افزار و ... توسط سرمایه گذار تامین خواهد شد و تلاش آنها بر روی موضوع قرارداد هیچ نوع تعهد استخدامی را برای شریک تجاری ایجاد نخواهد کرد.
  7. سرمایه گذار متعهد می­شود نماینده­ای لایق و شایسته برای شریک تجاری باشد و تلاش­های خود و گروه خود را در جهت ارتقای اعتبار و جایگاه برند شریک تجاری صورت دهد.
  8. سرمایه گذار هیچ­گونه تعهد و مسئولیتی در مقابل وصول مطالبات شریک تجاری از خریدارانی که غیر نقدی خرید می کنند نخواهد داشت و مسئولیت پیگیری مطالباتی که وصول آن­ها با مشکل همراه می­شود در عهده و مسئولیت شریک تجاری خواهد بود، سرمایه گذار در حد اطلاعات و امکانات خود حداکثر همکاری لازم با شریک تجاری به منظور اطمینان از اعتبار خریدار و وصول شدن هزینه محصول یا خدمات ارائه­شده را خواهد کرد.
  9. خدمات سالیانه عنوان­شده در این قرارداد به عنوان "پشتیبانی، خدمات و مدیریت وب­سایت" در طول یک سال از شروع قرارداد به مرحله اجرا درخواهد آمد، سرمایه گذار متعهد می‌شود اجرای خدمات اورژانسی که باعث اختلال در روند کار می‌شود را در اولویت قرار دهد، ولی در کل متعهد است که خدمات سالانه عنوان­شده در پیوست را تا یک سال پس از امضا شدن قرارداد اجرایی نماید.
  10. سرمایه گذار در طول مدت قرارداد، پشتیبانی وب­سایت و نرم­افزارهای مورد استفاده در وب­سایت را در محل سرمایه گذار، در تعهد و مسئولیت خود دارد.
  11. ارتقای وب­سایت موضوع قرارداد به نسخ جدید نرم­افزارها به صورت رایگان در طول مدت قرارداد پس از آماده شدن توسط سرمایه گذار برای بسته های محصولات و خدمات پیوستی سطح 3، سطح 4 و سطح 5 در تعهد و مسئولیت سرمایه گذار می­باشد.

تبصره: نسخ جدید نرم افزار شامل بهبود سیستم (Release)ها است.

تغییرات ساختاری در فنّاوری­های مورد استفاده و ارائه سایر نرم افزارهای خارج از موضوع قرارداد مشمول ماده فوق نمی باشد.

  1. سرمایه گذار متعهد می­شود به کلیه مشکلات اجرایی اعلام­شده توسط کارکنان شریک تجاری که قبلاً آموزش­های لازم را دیده باشند پاسخگو باشد.
  2. رفع اشکالات کاربری نرم­افزار که توسط کارکنان شریک تجاری بوجود می آید در تعهد و مسئولیت سرمایه گذار خواهد بود.
  3. رفع اشکالات بانک اطلاعاتی (در صورتی که اشکال توسط خطای برنامه نویسی بوجود آمده باشد) در مسئولیت سرمایه گذار خواهد بود.

سرمایه گذار از پاسخگویی فنی به کارکنان شریک تجاری که حداقل دانش و مهارت لازم را ندارند معذور می­باشد.

  1. رفع اشکالات منطقی برنامه که مربوط به خطاهای برنامه­نویسی است در مسئولیت سرمایه گذار
   می­باشد.
  2. به منظور کمک به شریک تجاری در خلق تجارتی موفق و منطبق بر آخرین استانداردهای جهانی و ملی، همزمان با قرارداد، سرمایه گذار سیستم مدیریتی "کسب یار" تولیدی خود در بالغ بر 11000 صفحه سند استاندارد تجاری را در اختیار شریک تجاری قرار داده و در طول مدت قرارداد امکان بروزرسانی رایگان سیستم مورد نظر را در اختیار وی قرار می­دهد.

 

 1. تعهدات و مسئولیتهای عهده شریک تجاری:
  1. شریک تجاری در عرض 10 روز از تاریخ عقد قرارداد، محتوای مورد نیاز را تحویل سرمایه گذار خواهد داد. موارد سایت شامل: اطلاعات متنی، لوگو، تصاویر، فایل‌های صوتی، پایگاه داده‌ها، فایل‌های ویدیوئی و دیگر محتوای وب­سایت که بایستی طبق ویژگی‌های درخواست شده در سایت قرار گیرند، می‌باشد. محتوای وب­سایت ایمیل شده یا اینکه بر روی سی دی تحویل سرمایه گذار خواهد شد. فایل‌های لوگو با فرمت PSD، فایل‌های تصاویر با فرمت JPG، اطلاعات متنی با فرمت DOC، فایل‌های ویدیوئی با فرمت AVI و فایل‌های صوتی با فرمت MP3 و اطلاعات انبوه بصورت فایل های اکسل خواهند بود.
  2. شریک تجاری در عرض 15 روز بعد از تاریخ راه­اندازی وب­سایت، آن را مورد آزمایش قرار خواهد داد و مواردی را که با قرارداد مطابقت نداشته باشند، به صورت مکتوب به سرمایه گذار اعلام می­کند. در صورتی که شریک تجاری در مدت مشخص­شده، سرمایه گذار را آگاه نسازد، به این معنا است که سایت طراحی شده را پذیرفته است.
  3. در نرم افزاری که وب سایت موضوع مشارکت با استفاده از آن منتشر می شود امکان ثبت سفارش به تفکیک هر مشتری هم از سمت کاربری و توسط مشتری و هم از سمت پنل مدیریتی و توسط شریک تجاری فراهم شده است، ثبت فروشهای انجام گرفته چه بصورت الکترونیکی و چه بصورت غیر الکترونیکی و از طریق همه کانالهای فروش در این بخش از نرم افزار کمک خواهد کرد بسیاری از اختلافات احتمالی در خصوص ردیابی و کتمان فروش از بین برود و متقابلا ارزشها و خدمات گسترده زیادی را هم در اختیار مشتریان قرار دهد و عوامل فروش بیشتر به مشتریان را فراهم نماید، به همین منظور شریک تجاری متعهد می شود روزانه و یا حداکثر تا پایان هر هفته همه فروشهای کسب و کار خود را در سامانه مورد نظر و به تفکیک مشتری چه برای فروشهایی که توسط خود شریک تجاری انجام گرفته است و چه برای فروشهایی که از محل تلاشهای سرمایه گذار تحقق یافته است ثبت نماید.

تبصره: سرمایه گذار حداکثر همکاری لازم برای تسهیل و مکانیزاسیون ورود اطلاعات مورد نظر با شریک تجاری را صورت خواهد داد.

  1. شریک تجاری در پایان هر ماه گزارشی مکتوب از فروش­های انجام­گرفته از طریق موضوع قرارداد شامل: اطلاعات تماس مشتری، مبلغ سفارش، شرایط پرداخت و مشخصات سفارش یا خرید را حتی در صورت عدم تحقق فروش در اختیار سرمایه گذار قرار خواهد داد و سهم سرمایه گذار را از محل معاملات وصول­شده به صورت نقد به حساب وی واریز و بابت معاملاتی که پرداخت آن از طریق چک توسط مشتری پرداخت­شده یا پرداخت خواهد شد، تعهد مبنی بر پرداخت سهم را در اختیار سرمایه گذار قرار خواهد داد.
  2. به منظور ردیابی فروش­های انجام­گرفته از طریق وب­سایت موضوع قرارداد و یا واردکردن و کنترل اطلاعات ساده و دارای روند تکراری در سایت همچنین اجرای موارد فراتر از تعهدات کمی شریک تجاری و نیز انجام مواردی از فعالیت­های الکترونیکی که لزوماً باید از دفتر شریک تجاری انجام پذیرد، شریک تجاری یک نفر نیروی انسانی با آشنایی مختصر اولیه به ویندوز و اینترنت را به سرمایه گذار معرفی خواهد کرد، در آغاز کار لزومی ندارد که زمان نیروی انسانی مزبور به صورت تمام وقت به موضوع مشارکت تخصیص داده شود ولی در صورتی که حجم فروش انجام­گرفته از طریق مشارکت به جایی برسد که شریک تجاری به سطح سطح 2 یا بالاتر ارتقا یابد، بدین معنی است که قرارداد تا حدی موفق بوده و ارزش این را دارد که با توجه بیشتر به آن، برای بهبود نتایج، تلاش­هایی کرد. در این شرایط  شریک تجاری موافقت می­کند به منظور پیشبرد هرچه موفقتر همکاری­ها، یک نفر نیروی انسانی متخصص را به عنوان رابط کاری اجرای موضوع قرارداد جهت پیشبرد امورات مربوطه به تجارت الکترونیکی و حفظ ارتباط با سرمایه گذار استخدام نماید یا امکان حضور نیمه وقت یا تمام وقت یک نفر نیروی انسانی در استخدام سرمایه گذار را برای پیشبرد فعالیت های موضوع مشارکت در کسب و کارش را بدهد.

آموزش نیروهای انسانی فوق برای انجام موارد کاری مورد نظر، در تعهد و مسئولیت سرمایه گذار
می­باشد.

  1. شریک تجاری متعهد می­گردد از دسترسی افراد غیر مجاز و غیر مسئول به نرم افزارهای ارائه شده اکیداً خودداری نماید و کارکنان شریک تجاری لازم است قبل از تماس با بخش پشتیبانی به راهنماها و مستندات نرم افزارهای مورد استفاده در موضوع قرارداد مراجعه نمایند.

 

 1. تضمین تعداد بازدید کننده از وب سایت

سرمایه گذار تضمین می­کند پس از انتشار و تأیید وب­سایت در طول هر سال از مشارکت بر اساس جدول زیر، بازدیدکننده به وب­سایت موضوع قرارداد هدایت کند. آمار بازدید از وب­سایت از طریق نرم­افزار "آمارگیر بازدیدکنندگان از سایت" که جزو امکانات سایت در نظر گرفته شده است اندازه گیری خواهد شد و در صورت متغیر بودن در طول ماه­های متعدد هم، در نهایت سرمایه گذار متعهد است آمار مربوط به ستون سالیانه را در طول سال تحقق بخشد.

 

سال

بسته سطح 4

بسته سطح 5

 

متوسط ماهیانه

جمع سالیانه

متوسط ماهیانه

جمع سالیانه

سال اول

500

6000

2000

24000

سال دوم

750

9000

2500

30000

سال سوم

1000

12000

3000

36000

سال چهارم

1250

15000

3500

42000

سال پنج و به بعد

1500

18000

4000

48000

جدول 2: جدول تضمین تعداد بازدیدکننده از وب­سایت

 

تضمینی برای جذب بازدیدکننده برای بسته­های برد برد سطح 1، سطح 2 و سطح 3 ارائه نمی­شود.

 

 1. تبلیغات و اطلاع ­رسانی

شریک تجاری به هدف تبدیل این وب­سایت به اصلی­ترین پایگاه تجارت الکترونیکی کسب­و­کار خود وارد این مشارکت می­شود و موافقت می­نماید آدرس اینترنتی وب­سایت موضوع قرارداد را در کلیه اوراق اداری و تبلیغاتی خود اعم از سربرگ­ها، کاتالوگ­ها، تابلوها، بروشورها، تبلیغات­ها و... ثبت نماید با توجه به اینکه فعالیت­های تبلیغاتی و بازاریابی موضوع مشارکت با برند و اطلاعات تماس شریک تجاری صورت می­پذیرد شریک تجاری آدرس وب­سایت موضوع مشارکت را به عنوان وب­سایت رسمی کسب­و­کار خود معرفی کرده و همزمان از آدرس اینترنتی دیگری استفاده نخواهد کرد و فعالیت تجاری موضوع مشارکت را به صورت مستقیم یا غیر مستقیم یا به عنوان کارمند، شریک، مدیر، نماینده و ... با نام تجاری دیگری پیش نخواهد برد.

 

 1. توسعه شبکه فروش و ایجاد جریان فروش و بازاریابی

برای حصول نتایج موفق به سرمایه گذار اجازه جذب نمایندگی، همکار فروش و توسعه شبکه همکاری ­کنندگان در فروش داده می­شود و عموماً تلاش می­کند بجای فروش و بازاریابی مشتق از تلاش­های مداوم بازاریابی، جریان فروش و بازاریابی را راه­اندازی نماید و این تلاش و سرمایه­گذاری برای راه انداختن جریان فروش به امید ایجاد جریان درآمدی در آینده برای هر دو طرف بوده و شریک تجاری به این تلاش­ها و جهت­گیری­ها واقف بوده و طبیعتاً در آینده می­تواند مشکل فروش و بازاریابی شریک تجاری در حد وسیعی برطرف شود.

تبصره: شریک تجاری در پذیرش یا عدم پذیرش نمایندگان معرفی­شده توسط سرمایه گذار مختار خواهد بود.

 

 1.