Blog News

لزوم طراحی وب‌سایت برای کسب‌و‌کار‌ها

pen
آل‌سات پرداخت
لزوم طراحی وب‌سایت برای کسب‌و‌کار‌ها
در دنیای امروز فرض اینکه افراد در فضای مجازی حضور نداشته باشند تقریباً محال است. در دنیایی که اخبار، گزارش‌ها، آموزش‌ها، ارتباطات، خریدوفروش و بسیاری از کارهای دیگر از طریق اینترنت انجام می‌شود، حضور افراد چه حقیقی و چه حقوقی، چه اشخاص و چه شرکت‌ها در اینترنت الزامی به نظر می‌رسد. در دنیایی که موج اینترنت و عصر اطلاعات در آن حرف اول را می‌زند، مردم باید برای به‌روز بودن و کسب هر نوع اطلاعاتی که از نیازهای اصلی هر انسان و خوراک ذهن و روح آن می باشد، سوار این موج شوند و اگر جز این باشد ممکن است این موج آن‌ها را با خود ببرد و حتی غرق کند. دراین‌بین وب‌سایت‌ها نقش اصلی در اینترنت و ارائه و تبادل اطلاعات در دنیای مجازی را عهده‌دار هستند.


لزوم داشتن وب‌سایت برای کسب‌وکارها

شاید در ابتدای امر صاحبان کسب‌وکاری که به روش سنتی به تجارت خود مشغول هستند، نیاز به داشتن یک وب‌سایت را حس نکرده و تلاشی برای به‌روز کردن کسب‌وکار خود نداشته باشند و شاید اولین سؤالی که ذهن آنها را به خود مشغول می‌کند این باشد که چرا داشتن یک وب‌سایت به این اندازه مهم است. اما واقعیت این است که هر فردی که به دنبال خرید محصول و یا دریافت خدمات مشخصی است، در ابتدا جستجوی خود را در اینترنت آغاز می‌کند. سپس با تحقیق بیشتر اقدام به خرید می‌کند.
در این مقاله به اهمیت و ضرورت طراحی سایت و داشتن یک وب‌سایت حرفه‌ای برای کسب‌وکارها می‌پردازیم و خواهیم گفت که چرا باید یک سایت داشته باشیم.
 

۱. جستجو در گوگل برای خرید و دریافت خدمات

شما به‌عنوان صاحب یک کسب‌وکار، باید بدانید که مشتریان شما، برای تحقیق در مورد محصول یا خدماتی که به دنبال آن هستند، کجا جستجو می‌کنند و به دنبال تأمین‌کنندگان نیاز خود هستند. در دنیای امروز اکثر افراد یا به طور دقیق‌تر، 93% از افراد برای انجام تحقیق و بررسی‌های خود، در اینترنت جستجو می‌کنند. به‌ویژه Google که به‌عنوان مرجع و بزرگ‌ترین موتور جستجو در اینترنت است.
ازاین‌رو، به اهمیت طراحی سایت برای کسب‌وکارها پی می‌بریم. چرا که بیشتر تصمیمات تجاری، با جستجو در گوگل انجام می‌شود. به این معنی که اگر شما سایت ندارید، 93% از مشتریان بالقوه بازار خود را ازدست‌داده و فقط به 7% از آن‌ها می‌توانید بفروشید!
 
سئو-مارکتینگ
 

۲. اهمیت طراحی سایت در حرفه‌ای بودن شما

دلیل دیگری که اهمیت و ضرورت طراحی سایت را نشان می‌دهد، این است که بخش بزرگی از بازار، درصورتی‌که سایت نداشته باشید، اصلاً به‌حساب نیاورده و روی محصولات یا خدمات شما حساب باز نمی‌کنند!
امروزه باتوجه‌به پیشرفت‌های فراوان در عرصه دیجیتال مارکتینگ و کسب‌وکارهای مختلف آنلاین، شرکت‌ها یا بازارهایی که وب‌سایت ندارند، از نظر خیلی از کاربران قدیمی بوده و به نظر آن‌ها، محصولات مناسبی توسط این کسب‌وکارها، ارائه نخواهد شد و این تصور را به کاربر می‌دهد که شرکت موردنظر، ضعیف است!
 
دیجیتال-مارکتینگ
 

۳. دسترسی آسان به شما برای کاربران

داشت یک وب‌سایت، این فرصت را برای شما به وجود می‌آورد که کاربران، راحت‌تر شما را پیدا کرده و درمورد شما یا خدمات و محصولاتتان اطلاعات کسب کنند. همچنین به پاسخ سؤالاتی که در حیطه فعالیت شما دارند، برسند!
همچنین یک وب‌سایت خوب می‌تواند انواع دیگر بازاریابی را برای شما آسان‌تر نماید. به طور مثال با تبلیغات (ad) مختلف در اینترنت، می‌توانید کاربران خود را به یک صفحه فرود یا landing page خاص موردنظر خود هدایت کرده و با ارائه خدمات یا محصولات مورد نظرتان، دسترسی را برای کاربران به‌تمامی بخش‌های کسب‌وکار خود آسان کنید.
 

۴. سهولت در پرداخت وجه

با راه اندازی یک وب سایت حرفه ای و اتصال آن به شبکه پرداخت کشور میتوانید امکان پرداخت آنلاین به وب سایت خود اضافه کنید و از سختی های مشتریان در پرداخت وجه بکاهید.
 

۵. هزینه مناسب طراحی سایت در مقابل مزیت های بی شمار

یکی دیگر از نکاتی که اهمیت و ضرورت طراحی سایت را توجیه می‌کند، هزینه‌های پایین در مقابل مزیت‌های بسیاری است که در قبال آن دریافت خواهید کرد. باتوجه‌به نیازهای شما، کاربران یا مشتریانتان، امکانات خاصی که در وب‌سایت خود نیاز دارید و پارامترهای دیگر، می‌توانید تعرفه‌های مختلفی که از طرف سرویس‌دهنده‌های طراحی سایت ارائه می‌شود، انتخاب کنید. 
 

۶. ضرورت طراحی سایت در نرخ بازگشت سرمایه (ROI)

از دیگر نکاتی که اهمیت طراحی یک سایت خوب را مشخص می‌کند، این است که به شرکت شما نرخ بازگشت سرمایه مثبتی می‌دهد. زمانی که شما شروع به فروش و ارائه خدمات می‌کنید، هزینه‌هایی را بابت آن پرداخت خواهید کرد که بخشی از این هزینه‌ها نیز، صرف تبلیغات خواهد شد. حال شما با هزینه‌ای کمتر و اولیه، سایت خود را خواهید داشت و توسط آن، فروش و ارائه خدمات خود را خارج از محدوده زمان و مکان چندین برابر کرده و در نتیجه، نسبت به هزینه‌های اولیه بسیار پایین، فروش بسیار بالایی خواهید داشت. این امر باعث می‌شود که نرخ بازگشت سرمایه شما با ریسک بسیار پایین، همیشه مثبت بوده و سود خوبی داشته باشید.
 

۷. یک‌بار طراحی سایت و برای همیشه

یکی دیگر از مزیت‌های فوق‌العاده طراحی سایت، این است که وقتی شما یک‌بار، روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنید، تا ابد برای شما باقی‌مانده و به کار خود ادامه خواهد داد. زمانی که شما روی روش‌های مختلف بازاریابی و تبلیغات سرمایه‌گذاری می‌کنید، مانند آگهی روزنامه، بیلبورد و… با یک‌بار هزینه، یک نتیجه معین دریافت خواهید کرد و پس از زمانی مشخص، تمام می‌شود. حال اگر در این سرمایه‌گذاری، نتیجه مطلوبی دریافت نکنید، هزینه زیادی پرداخته‌اید که باز نخواهد گشت و از طرفی، تبلیغات نیز تمام شده و از بین رفته است! به‌عبارت‌دیگر، نرخ بازگشت سرمایه شما منفی بوده و شرکت متحمل ضرر شده است!
اما اهمیت طراحی یک سایت حرفه‌ای آن جایی مشخص می‌شود که شما با یک‌بار هزینه، یک بستر بازاریابی همیشگی برای خود خواهید داشت که توسط آن، در هر زمانی می‌توانید بازاریابی کنید و نرخ بازگشت سرمایه خود را به سمت مثبت تغییر دهید!
 

۸. ایجاد فرصت های خوب خارج از کشور

با در اختیار داشتن یک وب‌سایت، این امکان وجود دارد که هرکسی در هرجای دنیا، محصولات یا خدمات شما را جستجو، پیدا و خریداری کند. با امکان فروش آنلاین یا ارائه خدمات مجازی مانند ویدئو و… در سایت، تمامی افراد دنیا مشتریان بالقوه شما خواهند بود!
 

۹. پایگاه داده قدرتمند و دسترسی آسان

یکی دیگر از دلایل اهمیت طراحی سایت، ایجاد یک پایگاه اطلاعات و داده‌های قدرتمند برای تمامی اطلاعات کسب‌وکار شما و همچنین، ایجاد یک سیستم خوب برای امور داخلی شرکت برای شما و کارمندان شما است. به‌طوری‌که می‌توانید یک مجموعه کامل و همیشگی از محصولات، سرویس‌ها و خدمات خود در زمینه کاری‌تان ایجاد کنید و آن را مدیریت، اصلاح، به‌روزرسانی و حذف یا اضافه نمایید.
 

10. بهبود خدمات مشتریان و پشتیبانی و افزایش فروش

با داشتن یک وب‌سایت خوب، می‌توانید قسمت‌های مختلفی مانند پرسش‌های متداول، پاسخ و پرسش برای مشتریان، سیستم تیکتینگ و… ایجاد کنید و در نتیجه، تعامل بیشتر و بهتری با مشتریان خود داشته باشید. این امر قطعاً باعث افزایش بازدیدکنندگان و فروش شما خواهد شد که این هم از دلایل ضرورت طراحی یک سایت حرفه‌ای برای کسب‌وکار شما به‌حساب می‌آید.
همچنین با سیستم تیکتینگ و ساپورت آنلاین، می‌توانید سرویس‌دهی و پشتیبانی به مشتریان خود را توسط یک وب‌سایت سرعت دهید و در انجام کلیه امور مشتری چند پله جلوتر باشید!

 

رشد-کسب-و-کار

 

جمع‌بندی

حضور کسب‌وکار شما در دنیای مجازی یک امر اجتناب‌ناپذیر است. از بسیاری از بسترها مانند اینستاگرام، فیس‌بوک، تلگرام، واتس‌اپ بیزینس و ... می‌توانید برای کسب‌وکار خود استفاده کنید. با داشتن یک وب‌سایت حرفه‌ای می‌توانید تمامی فعالیت‌های خود را منسجم کنید و به یک سو جهت دهید. در تمامی شبکه‌های ذکر شده ممکن است احتمال هک شدن و یا ازدست‌رفتن اکانت وجود داشته باشد. ولی در مورد وب‌سایت این‌گونه نیست. حتی در صورتی هم که وب‌سایت شما هک شود به‌سرعت امکان بازیابی اطلاعات و بازپس‌گیری آدرس دامنه و هاستینگ وجود دارد.