راهنما و نمونه کدهای اتصال به درگاه پرداخت واسط آل‌سات * افزونه Gravity Form

گراویتی فرم یکی از بهترین افزونه های فرم ساز وردپرس می باشد که به کاربران امکان ایجاد انواع مختلف فرم ها را می دهد. کاربر همچنین می تواند فرم های پرداخت با این افزونه ایجاد کند و با استفاده از حساب آلسات پرداخت خود و افزونه ما برای این گراویتی فرم امکان پرداخت ریالی را برای کاربران خود در سایت خود فراهم کند.
بعد از نصب و فعالسازی افزونه Gravity Form شما می بایستی افزونه فارسی ساز آن را از لینک زیر دانلود کرده و فعال کنید:
https://wordpress.org/plugins/persian-gravity-forms/
 
اکنون افزونه آلسات پرداخت را دانلود کرده ، به وردپرس خود اضافه کنید و آن را فعال کنید.
اگر تمام مراحل فوق را به درستی انجام دهید، شما می بایستی در پنل خود و در زیرمجموعه های فرم ها، نام آلسات پرداخت را مشاهده کنید.
 
 
اکنون روی آلسات پرداخت کلیک کرده و در صفحه ی جدید بر روی دکمه ی آبی رنگ تنظیمات حساب آلسات پرداخت کلیک کنید.
 
 
 
در این صفحه تیک فعالسازی را بزنید. سپس ApiKey دریافتی از سایت آلسات پرداخت را در این قسمت کپی کنید. در فیلد سوم عنوانی برای درگاه خود انتخاب کرده و بر روی دکمه ی ذخیره تنظیمات کلیک کنید. شما می بایستی پیام سبز رنگ "ارتباط با درگاه برقرار شد و اطلاعات وارد شده صحیح است ." را مشاهده کنید.
سپس شما می بایستی واحد پولی افزونه گراویتی فرم را بر روی ریال یا تومان قرار دهید. از قسمت فرم ها >> تنظیمات >> Default Currency اینکار را انجام دهید. هم اکنون از قسمت فرم جدید یک فرم که حاوی فیلد های قیمت گذاری می باشد ایجاد کنید و سپس دوباره در پنل خود بر روی آلسات پرداخت کلیک کنید. 
 

اکنون بر روی "یکی بسازید" کلیک کنید. در صفحه ی جدید فرمی که می خواهید به درگاه وصل کنید را انتخاب کنید. صفحه رفرش خواهد شد و در صفحه ی جدید به پایین اسکرول کنید تا قسمت پیکربندی درگاه را مشاهده کنید
 

در این قسمت فرم خود را می توانید سفارشی سازی کنید همانند تصویر فوق، سپس بر روی ذخیره کلیک کنید. اکنون می توانید از فرم خود در تمامی پست ها یا برگه استفاده کنید. تمامی پرداخت های موفق و یا ناموفق فرم خود را می توانید در قسمت صندوق ورودی مشاهده کنید.