آموزش ثبت نام در پرتال سازمان امور مالیاتی (کد اقتصادی، رهگیری و مالیاتی)

همانگونه که می دانید صاحبان کسب و کار ها باید حداکثر تا 4 ماه پس از شروع فعالیتشان نسبت به ثبت نام در سامانه و دریافت کد مالیاتی اقدام نمایند. پذیرندگان محترم برای استفاده از درگاه های واسط یا مستقیم بانکی نیازمند ارائه کد رهگیری مالیاتی و تشکیل اولیه پرونده مالیاتی بوده و تشکیل این پرونده در چند مرحله انجام می‌شود. اولین قدم این است که مراحل پیش ثبت نام در سامانه سازمان امور مالیاتی را انجام دهید. سازمان امور مالیاتی سامانه آنلاینی را برای تشکیل پرونده و گرفتن کد رهگیری مالیاتی ایجاد کرده است. این سامانه روند دریافت کد مالیاتی را بسیار ساده و سریع می‌کند. به این ترتیب برای تشکیل پرونده مالیاتی لازم نیست به اداره امور مالیاتی بروید و همه چیز به صورت اینترنتی انجام می‌شود.


ابتدا سامانه پیش ثبت نام مالیاتی را در مرورگر خود جست و جو کرده و وارد وبسایت مربوطه شوید.


باتوجه به حقیقی یا حقوقی بودن درخواست‌تان اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید و با کلیک بر روی گزینه ورود به ثبت نام وارد مرحله بعدی شوید.

 


گزینه پیش ثبت نام جدید را انتخاب کنید.

 

در این مرحله اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید و روی گزینه پیش ثبت نام جدید کلیک کنید. کد 4 رقمی به تلفن همراهتان ارسال می‌شود، آن را در قسمت مربوطه وارد کنید.

 

نکته: شماره تلفن وارد شده برای ثبت نام باید متعلق به کد ملی فرد متقاضی باشد.
 بعد از تایید اطلاعات در مرحله قبلی اطلاعات خواسته شده را وارد کنید و بر روی استعلام اطلاعات و ادامه کلیک کنید.

 


در مرحله بعد اطلاعات ثبت شده در مراحل قبلی صحت سنجی می‌شود در صورت نقص و اشکال در اطلاعات وارد شده به قیمت پایین صفحه مراجعه کنید و موارد مشخص شده به عنوان نقص اطلاعاتی را انتخاب نمایید و اطلاعات صحیح را وارد نمایید.

 


و تغییرات را با کلیک بر روی ثبت نام نهایی کنید.


بعد از وارد کردن تمام اطلاعات خواسته شده و عدم نمایش گزینه تحت عنوان نواقص اطلاعاتی گزینه تایید نهایی را انتخاب نمایید.

 


در مرحله بعدی تمام اطلاعات وارد شده در مراحل قبلی نمایش داد می‌شود، در صورت صحت تمام اطلاعات گزینه تایید اطلاعات و دریافت کد رهگیری را انتخاب نمایید.

 


کد رهگیری مالیاتی در صفحه بعد نمایش داده شده و همزمان برایتان به صورت پیامک نیز ارسال می‌گردد.

 


 

با تشکر از همراهی شما - آل‌سات پرداخت