Blog News

اساسنامه نمونه بانک‌های قرض‌الحسنه توسط بانک مرکزی بروز رسانی و به دو بانک مربوطه ابلاغ شد.

pen
آل‌سات پرداخت
اساسنامه نمونه بانک‌های قرض‌الحسنه توسط بانک مرکزی بروز رسانی و به دو بانک مربوطه ابلاغ شد.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در تاریخ 1402/08/17 طی بخشنامه شماره 02/200198، اساسنامه نمونه 2 بانک قرض‌الحسنه را بروز رسانی و به مدیران عامل آنها ابلاغ نمود. در این بخشنامه که توسط مديريت كل مقررات، مجوزهاي بانكي و مبارزه با پولشويي تدوین گردیده، ضمن ارسال اساسنامه نمونه، آمده است:

"جناب آقاي شمسي‌ نژاد مديرعامل محترم بانك قرض الحسنه مهر ايران

جناب آقاي حسين زاده مديرعامل محترم بانك قرض الحسنه رسالت

با سلام؛

احتراماً، همان‌گونه که مستحضرند؛ وفق بند (هـ) ماده (30) قانون پولی و بانکی کشور، هر گونه تغییر در اساسنامه بانک‌ها باید به تصویب شورای پول و اعتبار برسد. بر همین اساس و با توجه به مختصات و ماهیت خاص بانک‌های قرض‌الحسنه و ضرورت تدوین اساسنامه نمونه خاص آن بانک‌ها به منظور تسهیل و تسریع در روند تصویب اساسنامه بانک‌های یاد شده در شورای پول و اعتبار، تدوین اساسنامه نمونه مختص بانک‌های قرض‌الحسنه در دستور کار بانک مرکزی قرار گرفت و نهایتاً مراتب پس از سیر تشریفات اداری مربوط در یکهزار و سیصد و شصت و نهمین جلسه مورخ 9‏‏‏‏/8‏‏‏‏/1402 شورای محترم پول و اعتبار مطرح و مورد تصویب قرار گرفت.

لذا ضمن ایفاد نسخه‌ای از «اساسنامه نمونه بانک‌های قرض‌الحسنه» به شرح پیوست، خواهشمند است دستور فرمايند، ضمن ابلاغ مراتب به هيأت مديره، سهامداران و بازرس آن بانک، اقدامات لازم براي برگزاري مجمع عمومي فوق‌العاده و اعمال تغييرات و اصلاحات لازم در اساسنامه آن بانک مطابق با اساسنامه نمونه ابلاغي ظرف مهلت مقرر، معمول شود."

اساسنامه نمونه بانک‌های قرض‌الحسنه - فرمت Word

اساسنامه نمونه بانک‌های قرض‌الحسنه - فرمت PDF