Blog News

pen
آل‌سات پرداخت

بازار سهام در میانه با رشد بیش از ۲۰۰۰ واحدی در شاخص کل وضعیت متعادلی دارد. در دو هفته اخیر بورس روند نزولی داشته و در روز گذشته این روند شدت یافته است. کارشناسان معتقدند اصلاحات مثبت به دلیل افزایش قیمت نفت جهانی بوده و شنبه با فشار فروش مواجه خواهد بود.

پیام الیاس کردی، کارشناس بازار سهام گفت: بازار امروز با هفته گذشته و هفته جاری تفاوتی ندارد. ارزش معاملات همچنان پایین و روند منفی است. میانگین ارزش معاملات ۲۲۰۰ میلیارد تومان بوده و امروز هم تفاوتی نخواهد کرد.

وی افزود: تفاوت بازار امروز افزایش قیمت نفت در دنیا و رشد نمادهای پالایشی است. امروز خیلی از پالایشی‌ها شرایط بهتری را تجربه می‌کنند و انتظار می‌رود در هفته آینده با توجه به افزایش قیمت نفت جهانی وضعیت پالایشی‌ها بهتر شود.

این کارشناس بازار سهام ادامه داد: کلیت بازار شرایط خوبی ندارد و احتمالا عرضه‌ها در نمادهای پالایشی نیز بیشتر شود. شاخص کل همچنان در کانال نزولی قرار دارد. گاهی بعد از منفی‌ها اصلاحاتی به سمت بالا دارد که اصلاحات صعودی است.

الیاس‌کردی خاطرنشان کرد: با افت‌های پی در پی شاخص کل کانال ۱٫۳ میلیون واحد را از دست داد و دوباره باید برای پس گرفتن آن بجنگد. فملی امروز تاثیر منفی زیادی در شاخص کل داشته اما پالایشی‌ها شاخص را مثبت نگه داشتند.