Blog News

هشدار در خصوص کلاه برداري از طریق‌ رمزارز کربلا کوین‌

pen
آل‌سات پرداخت
هشدار در خصوص کلاه برداري از طریق‌ رمزارز کربلا کوین‌

 

یک‌ مقام انتظامی‌ در خصوص کلاهبرداری‌ با عنوان کسب‌ درآمد از طریق‌ رمزارز” کربلا کوین‌” به‌ شهروندان هشدار داد. وی‌ در تشریح‌ این‌ موضوع گفت‌: به‌تازگی‌ پروژهای‌ با عنوان «کربلا کوین‌» جامعه‌ مذهبی‌ را مورد هدف قرار داده و با ادعای‌ تبدیل‌ پول کاربران به‌ یک‌ رمزارز ناشناخته‌ و کسب‌ درآمد چند صد هزار دلاری‌ به‌صورت گسترده در رسانه‌ های‌ اجتماعی‌ فارسی‌ زبان در حال تبلیغ‌ و جذب مخاطب‌ است‌.

این‌ مقام انتظامی‌ بیان داشت‌ که‌ در تبلیغات این‌ پروژه، مواردی‌ مانند ورود جامعه‌ مسلمان به‌ این‌ ارز و استفاده از بخشی‌ از درآمد آن جهت‌ اهدای‌ وام قرض­الحسنه‌ و اشتغال آفرینی‌ ذکر شده است‌ که‌ صرفاً قصد سوءاستفاده از اعتقادات مذهبی‌ کاربران و تهییج‌ آنها به‌ مشارکت‌ در این‌ پروژه فریبکارانه‌ را دارد.

ایشان به‌ این‌ نکته‌ اشاره داشتند که‌ با توجه‌ به‌ آنکه‌ این‌ پروژه تمامی‌ مؤلفه‌های‌ یک‌ طرح کلاه­برداری‌ پانزی‌ را دارا است‌، به‌ کاربران توصیه‌ می‌شود از سرمایه‌ گذاری‌ در این‌ پروژه کلاه­بردارانه‌ خودداری‌ نمایند و قبل‌ از سرمایه‌ گذاری‌ در هر پروژه­ای‌، با دقت‌ در مورد آن مطالعه‌ کرده و سپس‌ اقدام به‌ سرمایه‌ گذاری‌ کنند.

 

منبع: ماهنامه تیر بانک مرکزی