Blog News

پیش بینی قیمت دلار در هفته پیش رو

pen
آل‌سات پرداخت
پیش بینی قیمت دلار در هفته پیش رو

روند دلار در روزهای پایانی فصل اول سال جاری

دلار هفته‌های پایانی فصل بهار را در حوالی ۵۱ هزار تومان می‌گذراند، اما انتشار 3خبر مثبت در روزهای اخیر، نوید سطوح قیمتی پایین را برای آن نمایان می‌کند. براساس اخبارهای منتشره، همزمان با انتشار خبر سفر سلطان عمان در روز یکشنبه (فردا 7 خرداد 1402) به تهران، پالس مثبتی به بازار ارز مخابره شده است. میانجگری برای از سرگیری مذاکرات تهران با 5+1 و احیای برجام از جمله اهداف ضمنی این سفر بوده و تبادل سفیر به اسارت گرفته شده ایران در بلژیک با یک شهروند اروپایی، حرکت اول این شطرنج در منطقه را رقم زد. همچنین تلاش برای بهبود روابط ایران و مصر نیز از اهداف سفر هیثم بن طارق آل سعید ارزیابی شده است.

خبر دوم، آثار و نتایج فاندامنتالی سفر هفته گذشته رئیس بانک مرکزی روسیه به ایران و دیدار دوجانبه وی با فرزین رئیس‌کل بانک مرکزی بود که نتیجه مذاکرات مستقیم الویرا نابیولینا با رئیس کل بانک مرکزی ایران، تقویت و تسریع در توسعه روابط کارگزاری میان بانک‌های تجاری ایران و روسیه بیان گردید.

و خبر سوم مثبت سخنان روز پنجشنبه علی شریعتی، عضو اتاق ایران و عراق بود که با انتشار توییتی از موفقیت مذاکرات تیم فنی بانکی در یکی از کشورهای همسایه و گشایش ارزی مترتب از آن خبر داد.

با این 3 رویداد مهم انتظار می‌رود در روزهای آینده، به شرط اینکه اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ ندهد، بانک مرکزی می‌تواند از این موقعیت به نحو احسن استفاده کرده و عملیات ثبات و یا کاهش قیمت دلار در بازار پیش بگیرد. بنابراین در بهترین حالت ممکن می‌توان بازگشت دلار به پایین‌تر از مرز روانی ۵۰ هزار تومانی و ورود هر چند موقت به کانال ۴۰ هزار تومانی را هم انتظار داشت.

اخبار داخلی مثبت و کاهش دهنده قیمت دلار برای امروز 6 خرداد 1402؛ مربوط به لایحه افزایش اختیارات بانک مرکزی است. اخبار واصله از مدیریت ارتباطات مرکز مبادله ایران حاکی از آنست که؛ رئیس جمهور لایحه تقویت اختیارات بانک مرکزی را که به پیشنهاد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در جلسه امروز (1402/02/06) هیات وزیران با قید دو فوریت به تصویب رسیده، برای انجام تشریفات قانونی به مجلس ارسال کرد. در این لایحه، به ضرورت ایجاد ثبات اقتصادی و حفظ ارزش پول ملی از طریق تقویت اختیارات ارزی و ریالی بانک مرکزی ج.ا.ا و همچنین اخیارات بانک مرکزی در خصوص ورود به مساله بانک‌ها و موسسات اعتباری و تعیین تکلیف ناترازی بانک‌ها و مشکلات ساختاری‌ شان تاکید گردیده است.

 درگیری بین مرزهای ایران و افغانستان

اما در میان 3 خبر مثبت پیش گفته؛ رسانه‌های محلی افغانستان از درگیری در مرز مشترک با ایران خبر داده و ‌اعلام نمودند که این درگیری در منطقه ماککی ولسوالی کنگ ولایت نیمروز افغانستان، بین نیروهای امارت اسلامی و مرزبانان کشورمان رخ داده است. این موضوع چالشی برای مبادلات ارزی ایران است چرا که بعد از موضوع تحریم 15 بانک عراقی توسط فدرال رزرو و به اتهام همکاری با ایران، تقریبا افغانستان به مهم ترین شاه راه تبادل ارزی تبدیل گردیده و وجود تنش در مرز دو کشور می تواند اثری خنثی کننده و شاید منفی برای سفر پادشاه عمان داشته باشد.

به هر حال در تابلوی معاملاتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران، امروز 6 خرداد 1402، قیمت هر اسکناس دلار ۴۲ هزار و ۵۰۶ تومان و نرخ حواله دلار ۳۸ هزار و ۶۴۲ تومان اعلام شد. بنابرا اخبار واصله از بازار آزاد، قیمت کف بازار در محدوده 51.200 تومان بوده و اکثر معامله‌گران از ریزش دلار به زیر 50 هزار تومان هر چند بصورت موقت بحث می‌کنند.

پیش بینی قیمت دلار و طلا هفتگی در آل سات پرداخت

پیش بینی قیمت انس جهانی طلا برای هفته پیش رو

طلا در روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار، با اخبار پیشرفت مذاکرات سقف بدهی آمریکا و افزایش نرخ بهره فدرال رزرو به پایین‌ترین رقم دو ماه اخیر دست یافت و توانست سومین کاهش هفتگی متوالی خود را رقم بزند بطوریکه بهای هر اونس طلا پیش از تعطیلی بازار و در ساعات پایانی روز جمعه، به ۱۹۴۶ دلار و ۲۰ سنت رسید و قیمت انس جهانی طلا در بازار معاملات آمریکا نیز به ۱۹۴۷ دلار و ۲۰ سنت رسید.

در پی اقدامات اخیر کاخ سفید و تلاش‌های جمهوری‌خواهان کنگره برای افزایش سقف بدهی برای دو سال دیگر، در برخی ساعات روز جمعه، قیمت طلا به پایین‌ترین سطح دو ماه اخیر خود یعنی ۱۹۳۶ دلار و ۵۹ سنت رسید. در همین راستا قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، در پایان ساعت 15  ششم خرداد ۱۴۰۲، به 30 میلیون 986 هزار تومان و قیمت هر گرم طلای 18 عیار به 2.524.000 تومان ریزش کرد. نتیجه اقدامات فوق، افزایش شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی از ۴.۲ درصدی در ماه مارس به ۴.۴ درصد در ۱۲ ماه منتهی به آوریل بوده و معامله‌گران پیش بینی کرده‌اند که فدرال رزرو یازدهمین افزایش متوالی نرخ بهره را در ماه ژوئن ارائه خواهد کرد و این امر به احتمال قوی از جذابیت طلای بدون بهره و معاملات آن خواهد کاست.

با این اوصاف، برای تحلیل دقیق روند حرکت انس طلا، باید منتظر بود که قیمت بعد از مدت‌ها به محدوده های حمایت 1945 / 1935 واکنش نشان دهد. در حال حاضر قیمت در محدوده حمایتی 1944 الی 1946 در حال معامله پشت خطی و سلف می‌باشد که با این اوصاف تثبیت مورد نظر تحقق نیافته و احتمال رشد مجدد به محدوده‌های بالای 1960 هنوز هم محتمل می‌باشد.

ارزیابی هفتگی سایت کیتکو

و اما بهترین سایت ارزیابی و پیش بینی طلا از نظر معامله‌گران با تجربه، سایت کیتکو می‌باشد که این هفته 14 فعال حرفه‌ای (Wall Street)  در ارزیابی هفتگی مشارکت نموده‌اند. 43 درصد معامله‌گران پیش‌بینی می‌کنند که روند اونس طلا نزولی خواهد بود. 43 درصد دیگر انتظار روند صعودی و 14 درصد باقی‌مانده هم انتظار بازار بدون روند یا رنج را دارند. از منظر حرفه‌ای های بازار، روند طلا در هفته پیش رو نزولی بوده و محدوده‌های 1940، 1929، 1906 و نهایتا 1882 قابل دسترسی است.

در همین حال، 763 سرمایه‌گذار خرد (Main Street) در نظرسنجی آنلاین شرکت کرده‌اند که 49 درصد طرفدار روند صعودی، 36 درصد طرفدار روند نزولی و ۱۵ درصد هم طرفدار بازار بدون روند یا رنج بودند. از دید سرمایه‌گذاران خرد، هدف قیمتی اونس طلا در هفته پیش رو محدوده 1980 دلاری است، که تقریباً بیشتر از ۳۰ دلار از قیمت‌های فعلی بالاتر است.

پیش بینی قیمت دلار هفتگی و طلا آل سات پرداخت1

تحلیل تکنیکال میان مدت طلا

با بکارگیری میانگین متحرک 20 و اندیکاتور بالینجر باند و قدرت گرفتن از فیبوناچی کلاسیک، سناریوی اول برای تایم بالای 4 ساعته اینست که چنانچه قیمت به محدوده‌های پایین تر از ناحیه ی 1937 نفوذ کند و تثبیت بدهد، امکان ریزش آن حتی تا ناحیه 1925 و 1917 با سرعت اصلاح بیشتر خواهد بود. در غیر اینصورت و با تغییر استراتژی فدرال رزرو، احتمال خیزش مجدد از همین ناحیه به عنوان کف حمایتی 1945/ 1935 دور از انتظار نبوده و اهداف بالقوه پیش رو در تایم روزانه 1960/ 1983 / 1986 می‌باشند.

بنابراین سناریوی اول پیشنهادی: خرید پله‌ای بالای نقطه ۱۹۴۴ با تیک پروفیت اول 1958 و تیک پروفیت دوم 1967 تا آستانه مقاومت سوم 1985 می‌باشد. اما در صورت تغییر روند قیمت و تثبیت زیر ۱۹۴۴ حرکت طلای جهانی به سمت ۱۹۳۷ و حمایت قوی ۱۹۳۰ خواهد بود. سناریوی دوم پیشنهادی: معامله فروش زیر نقطه ۱۹۵۰ با تیک پروفیت اول ۱۹۴۴ و تیک پروفیت دوم ۱۹۳۷ و تیک پروفیت سوم، حمایت بسیار قوی ۱۹۳۰ دلار می‌باشد. (این تحلیل حاصل کار جمعی از تریدرها و تیم اقتصادی آل سات پرداخت بوده و قطعاً مدیریت معاملات افراد با مسئولیت شخصی خودشان است.)

پیش بینی قیمت دلار و طلا هفتگی در آل سات پرداخت 2

نقاط حمایت و مقاومت نمودار قیمت تایم فریم ۳۰ دقیقه - سطوح پیوت و ساپورت و رزیستنس بازار جهانی طلا

۱۹۷۲٫۰۰
۱۹۶۴٫۰۰
۱۹۵۸٫۰۰
۱۹۵۰.۰۰
۱۹۴۴٫۰۰
۱۹۳۷٫۰۰
۱۹۳۰٫۰۰

پیش بینی قیمت طلا و دلار هفتگی در آل سات پرداخت 3

 

مطالب مفید و خواندنی مرتبط:

ساز و کار کسب درآمد قابل توجه در باشگاه مشتریان آل‌سات پرداخت چگونه است؟

تمام چیزهایی که در راه ایمیل‌ مارکتینگ و خبرنامه ها لازم داریم !!

برنده و بازنده جنگ بین اینترنت ملی و وی پی ان (VPN) ها کیست؟

چرا کیف پول الکترونیکی آل سات پرداخت جذاب و کاربردی است؟

 

سلب مسئولیت مطالب اقتصادی:

این مطلب صرفاً‌ با هدف افزایش آگاهی عمومی در حوزه اقتصاد نوشته شده است. برای سرمایه‌گذاری،‌ تجارت و آگاهی دقیق از قوانین مربوط به آن‌ها، لازم است حتماً از دانش و مشاوره افراد متخصص کمک گرفته شود. دقت داشته باشید که قوانین بازار سرمایه و قوانین تجاری و اقتصادی کشور، همواره در حال تغییر هستند و بر همین اساس، ممکن است برخی موارد ذکر شده در این مطلب، در تاریخ های دیگر، صحت نداشته باشند. مسئولیت هر گونه بهره‌برداری از این نوشتار با هدف سرمایه‌گذاری، تجارت، کسب درآمد و غیره، بر عهده خود افراد بوده و مجله الکترونیکی "بپرس" آل‌سات پرداخت، هیچ مسئولیتی در این رابطه ندارد.