Blog News

کمپین درگاه پرداخت سبز؛ یک ثانیه بیشتر برای کره زمین

pen
آل‌سات پرداخت
کمپین درگاه پرداخت سبز؛ یک ثانیه بیشتر برای کره زمین

بازاریابی سبز  (green marketing)

نوعی از استراتژی کسب و کار می باشد که بر اهمیت محیط زیست برای آن کسب و کار و سازگاری محصولات و خدمات در شیوه‌های بازاریابی تمرکز دارد. این نوع بازاریابی، تمرکز خود را بر نحوه تولید محصولات و ارائه خدمات یک برند گذاشته و توانایی شرکت را در ساخت محصولات و خدمات سازگار با محیط زیست نشان می دهد. تاکید کسب و کار بر پایداری خروجی های خود در راستای مسئولیت اجتماعی متعهدانه، به برندسازی نیز کمک فراوانی می‌کند.

گرین مارکتینگ نه تنها به مشتریان کسب و کار شما یادآوری می‌کند که شیوه‌های تولید و توزیع شرکت و یا صنعت شما تاثیری مثبت بر محیط زیست دارند، بلکه به آنها نشان می دهد که مدیریت شما به دنبال اجرای استراتژی های همراه و دوست دار محیط زیست در تولید و فروش می باشد.

در پایان سال 2021، حدود 49 درصد از شرکت کنندگان نظرسنجی از اقصی نقاط جهان (کسانی که در نظرسنجی جهانی شرکت کردند) اظهار داشتند که؛ حاضر هستند برای برای محصولات باکیفیت و استاندارد بالاتر از حد متوسط، قیمت اضافه تری پرداحت نمایند. این روند باعث بهبود شرایط زیست محیطی شده و به تبع آن، بهبود اعتبار، به ورود شما به بخش جدیدی از مخاطبان و متمایز شدن در میان رقبا کمک شایانی خواهد کرد.

چرا توسعه بانکداری سبز مهم است؟

روزی را تجسم کنید که مجبوریم با کپسول اکسیژن پشت هر نفر در خیابانها راه برویم. روزی که بدون دیدن سبزی درخت ها و گل های داخل باغچه و پارک به غروب ختم می شود. می توانید تصور کنید که؛ کره زمین به محلی برای دفن زباله های فضایی و دستگاه های خراب تبدیل شده و هر جا که قدم می گذارید، پایمان به قطعات فلزات برخورد می کند. اگر بدانید امروز و این لحظه می توانستید کاری برای زمین پیر و محل زندگی فرزندان تان انجام بدهید !! چه کارهایی برای زنده ماندن یک ثانیه بیشتر روی کره زمین، انجام میدادید؟!

امروزه سطح آگاهی زیست محیطی در بین مصرف کنندگان در حال افزایش است و مردم مشتاق خرید محصولات سازگار با محیط زیست حتی با وجود قیمت‌های بالاتر هستند. بسیاری از برندها با توجه به مسئولیت اجتماعی خود به عنوان ساکنان زمین پیر، اقدام به تولید محصولات و خدمات سبز می کنند. بنابراین سبز شدن شرکت ها را قادر می‌سازد تا اعتماد و وفاداری مشتریان خود را جلب نمایند. مزیت‌های بازاریابی سبز عبارت‌اند از:

  • در محیط رقابتی یک سر و گردن بالاتر از رقبا بودن
  • کاهش اثرات منفی تولید بر محیط زیست
  • صرفه جویی در انرژی، کاهش استفاده از منابع طبیعی و اثرات ماده کربن و مشتقات آن
  • تولید محصولات قابل بازیافت
  • افزایش اعتبار خود و بهبود اعتبار محصول و خدمت
  • جذب مخاطبان جدید و وفادار
  • افزایش رشد طولانی مدت.
  • نوآوری در کسب و کار
  • کسب درآمد بالاتر نسبت به قبل

کمپین بانکداری سبز آل‌سات پرداخت

بطور قطعی اطلاع دارید که بانکداری سبز مخالف جدی استفاده از هر گونه کاغذ ، دستگاه سخت افزاری و یا حتی رفت و آمد و مصرف سوخت برای انجام کارهای پولی و مالی روزانه می باشد؟ اکنون با یک سوال جدی طرف هستیم؛ سهم هر یک از ما تا این لحظه، از گسترش فرهنگ حذف رسیدهای کاغذی، عدم استفاده از دستگاه های سخت افزاری بانکی و یا صرفه جویی در وقت و انرژی اضافی برای کارهای بانکی روزانه چه اندازه بوده است؟

بهتر است بدانید که؛ عمده آلودگی کره خاکی، استفاده بیش از حد از پلاستیک و مشتقات آن بخصوص پلاستیک فشرده است. براساس گزارشات، از دهه 1950 تاکنون 8.5 میلیارد تن پلاستیک تولید گردیده ولی تنها حدود 9 درصد آن بازیافت شده است. همانطور که می دانید؛ بدنه دستگاه های پوز و بسیاری از قطعات برخی دستگاه های بانکی از پلاستیک است و زباله های الکترونیکی، دلیل اصلی آلودگی های زیست محیطی می باشند. رسیدهای کاغذی و صورتحساب های بانکی نیز عامل اصلی دیگری از قتل هام درختان و از بین بردن هکتارها جنگل سبز با درختان تنومند است که شریان های تنفسی اصلی زمین پبر می باشند.

آل‌سات پرداخت در راستای رسالت و مسئولیت اجتماعی خود، همراهی با کسب و کارهای سبز را وظیفه خود می‌داند. به همین منظور با نو شدن سال و آمدن بهار طبیعت، کمپینی با شعار "یک ثانیه بیشتر برای کره زمین" با هدف کاهش تهدیدات آلودگی هوا و آب، حذف زباله های الکترونیکی، مصرف سوخت و گرم شدن زمین، قطع درختان به منظور تولید کاغذ رسید، را از اول فروردین ماه و به مدت فقط یک ماه راهبری می نماید که در آن اهمیت بانکداری الکترونیکی و استفاده از درگاه پرداخت سبز را یادآوری می نماید.

ما در نظر داریم با جایگزین کردن درگاه پرداخت اینترنتی، لینک پرداخت و کیف پول به جای دستگاه های کوچک و بزرگ فیزیکی، دستگاه های پوز و کش لس، سهمی هر چند کوچک در دمیدن جان تازه ای به سیاره سبزمان داشته باشیمبا این کمپین فرصتی عالی و سهم کوچکی برای تغییر سیاره سبزمان به سمت بهتر شدن و حمایت از افرادی که از وضعیت فعلی زمین آگاه هستند، برای کمک به محیط زیست فراهم نموده ایم.

همچنین ترویج به استفاده و انتشار سالانه تقویم دیجیتال نیز یکی دیگر از موارد مهم در همین راستا می باشد. این کمپین از ابتدای سال 1402 و همزمان با بهار، اجرا گردیده و به کاربران این فرصت را می دهد که در فرصت یک ماهه خود، ضمن ثبت نام و تکمیل فرآیند احراز هویت خود، تراکنش های کسب و کارشان را آغاز نموده و از مزیت کارمزد صفر به مدت یکسال بهره مند شوند.