Blog News

pen
آل‌سات پرداخت
آیا قصد دارید همایشی را برگذار کنید؟ برای حضور مشارکتی و یا برگزاری بهتر هرکدام از این جلسات و دورهمی‌ها شما نیاز به یک ایونت پلنر یا به عبارتی برنامه‌ریز رویداد دارید. به‌طورکلی هر رویداد مستلزم وجود یک برنامه‌ریزی دقیق است که در ادامه بیشتر بااهمیت آن آشنا می‌شویم.
 

رویداد چیست؟

هر چیزی که اتفاق می‌افتد به خصوص چیزی مهم. می‌تواند یک مراسم اجتماعی یا عمومی برنامه‌ریزی شده باشد. یک رویداد می‌تواند یک جشن عروسی، مهمانی اداری، شوی فشن، کنفرانس، عرضه محصولات، رویداد ورزشی، کنسرت موسیقی، نمایشگاه، سمینار و … باشد.
 

ایونت پلنر کیست؟

ایونت پلنر که به‌عنوان برنامه ‌ریز حضور، شرکت و یا برگزاری جلسه و همایش نیز شناخته می‌شود‌، کسی است که تمام جنبه‌های اجرایی جلسات و رویدادهای حرفه‌ای را هماهنگ می‌کند. این افراد اغلب مکان‌های ملاقات را انتخاب می‌کنند، عوامل حمل و نقل را هماهنگ می‌کنند به طور کلی هماهنگی بسیاری از جزئیات دیگر را بر عهده دارند.
 

مدیر رویداد چه کسی است؟

یافتن موقعیت مکانی، انتخاب تم مناسب، برنامه‌ریزی برای حضور دی جی/گروه موسیقی، سازمان‌دهی غذا و فرستادن دعوت‌نامه. بسیاری از افراد فکر می‌کنند طراحی و برگزاری رویدادها بسیار آسان است. شما هم این‌گونه فکر می‌کنید؟
ساخت رویدادی موفق نیازمند کار زیاد، مهارت و تجربه است. یک مدیر رویداد نیاز به ترکیب درستی از سه چیز دارد تا موفق عمل کند. یک مدیر برنامه می‌ریزد، سازمان‌دهی می‌کند و انواع و اقسام رویدادها را برگزار می‌کند. به زبان ساده، کار کردن با بودجه، برنامه‌ریزی و سر و کله زدن با آدم‌های مختلف کار او است.
سپس یک برگزاری رویداد درجه یک برای مشتری اتفاق می‌افتد. شغل مدیر رویداد ممکن است سخت باشد اما در عمل جذاب‌ترین و پردرآمدترین کار بر روی کره زمین است.
 
event-planner
 

مهارت‌های موردنیاز برای یک مدیر رویداد

مدیریت و برگزاری هرچه مؤثرتر یک رویداد نیازمند طیف قابل‌توجهی از مهارت‌ها است. یک مدیر رویداد لازم است مهارت‌هایی که در ادامه آمده را داشته باشد:
• قادر به انجام چند کار بودن
• روابط عمومی عالی
• مهارت استثنایی در سازمان‌دهی
• خلاقیت
• سطح بالایی از توجه به جزئیات
• مهارت مذاکره، فروش و بازاریابی خوب
• توانایی کار تحت فشار و ددلاین‌های فشرده
• کار بلد بودن
• قابلیت کنترل بودجه و مدیریت مالی
 

چه افرادی برای شغل ایونت پلنر مناسب  هستند؟

افرادی می‌توانند این حرفه را به عنوان یک شغل بپذیرند که در درجه اول شخصیت متمایزی داشته باشند؛ اما به‌ طور کلی افرادی برای این شغل مناسب هستند که از ویژگی‌های زیر برخوردار باشند:
• اغلب افرادی که از روحیه ماجراجویی، برون‌گرایی، جاه‌طلبی برخوردار باشند.
• افرادی که مبتکر و پر انرژی باشند.
• افرادی که محافظه‌ کار و مسئولیت‌پذیر هستند.
 

مهارت هایی که یک ایونت پلنر باید داشته باشد؟

علاوه بر درک مدیریت مهمان ‌نوازی از جنبه تجاری و مواردی که پیش از این در همین مقاله گفته شد، فرد در صورت داشتن مهارت‌هایی مانند موارد زیر، می‌تواند شانس موفقیت خود را در این حرفه افزایش دهد:
 

مهارت‌ های ارتباطی

مهارت‌های گوش دادن، صحبت کردن، نوشتن و مواردی از این قبیل توانایی شما را برای برقراری ارتباط با فروشندگان و شرکت ‌کنندگان در رویداد تسهیل خواهد کرد.
 

توجه به جزئیات

شما باید توانایی این را داشته باشید که به کوچک‌ترین جزئیات یک رویداد نیز اهمیت دهید؛ از حروف چاپی روی دعوت ‌نامه گرفته تا نوع سالادی که در پذیرایی سرو می‌شود همگی باید مورد توجه قرار بگیرند.
 

هماهنگی

برای اینکه شما یک ایونت پلنر حرفه‌ای باشید، در کنار دو مؤلفه قبلی باید روحیه کار گروهی را در خود تقویت کنید، بتوانید در کنار سایر افراد کار کنید و فعالیت‌های خود را مطابق با آن‌ها تنظیم نمایید.
 
 
event-planner
 

نحوه برنامه ریزی یک رویداد به چه صورت است؟

برای برنامه ‌ریزی در مورد یک رویداد شما چند مرحله پیش ‌رو خواهید داشت که عبارتند از:
• اهداف و مقاصد را تعریف کنید: قبل از هر کاری باید به این سوال پاسخ دهید که هدف نهایی این رویداد چه خواهد بود؟
• بودجه رویداد را تعیین کنید: ایجاد بودجه یک گام اولیه ضروری در برنامه‌ ریزی رویداد است که به روشن شدن سایر جنبه‌های برنامه شما کمک خواهد کرد.
• تیم همکاران خود را ایجاد کنید: اگر شما یک برنامه بزرگ را قرار است مدیریت کنید، پس باید یک تیم تشکیل داده و وظایف هر شخص را مشخص کرده و از آن‌ها بخواهید نتیجه کار خود را به مدیر پروژه توضیح دهند؛  یکی از این اشخاص می‌تواند ایونت پلنر  باشد.
• برندسازی رویداد را توسعه دهید: هنگام انتخاب برند رویداد خود، در نظر بگیرید که یک برند رویداد باید نشان ‌دهنده فعالیت و نام تجاری سازمان شما باشد، اما باید برند خاص خود را به افراد بشناسانید. علاوه بر آن، به این موضوع فکر کنید که چگونه برند شما به صورت آنلاین در زندگی افراد نقش خواهد داشت.
•  حامیان مالی، غرفه ‌داران و سخنرانان را تأیید کنید: اگر میزبان یک رویداد بزرگ هستید، به احتمال زیاد می‌خواهید برای هزینه‌ها از تبلیغات و شرکت‌های دیگر کمک بگیرید. سخنرانان، حامیان مالی و غرفه ‌داران روش‌های رایجی هستند که برای شرکت‌ کنندگان ارزش افزوده ایجاد کرده و می‌توانند هزینه‌های مراسم را جبران کنند.
 
 

الزامات مدیریت رویداد

مدیریت رویداد سریع‌ترین صنعت رو به رشد در سطح کشور و جهان است. هرساله به سرعت در حال رشد و افزایش است. انواع رویدادها برای هر مدیر رویدادی به زودی اهمیت بسیاری پیدا می‌کنند.
با این حال، درک این موضوع که برای برنامه‌ریزی و اجرای یک رویداد چه چیزی لازم است بسیار حیاتی است چه فقط عروسی دوستی را برنامه‌ریزی کنید یا در حال برنامه‌ریزی رویداد عرضه محصولی چند ملیتی باشید. درواقع برخی کارهای اساسی وجود دارد که باید بدانید؛
 

الف) اهداف مشخص:

فهمیدن هدف مشتری بسیار مهم است. هدف از رویداد چیست؟ می‌خواهیم افراد چه تجربه‌ای داشته باشند؟ برنامه‌ریزی هر رویدادی بدون اهداف مشخص غیرممکن است.
 

ب) بودجه مدیریت:

داشتن بودجه‌ای مؤثر درست بعد از فهمیدن اهداف مشتری مطرح می‌شود. برگزاری رویدادی بزرگ وقتی آسان است که بدون چون و چرا بودجه داشته باشید. اما اجرای رویدادی فوق‌العاده با بودجه محدود یعنی «مدیریت درجه یک».
 

پ) تعیین جدول زمانی:

مطمئن شوید شما و مشتری‌تان بر سر جدول زمانی موافق هستید. ارزیابی آنچه باید اتفاق بیفتد و زمانی که لازم است رخ دهد بسیار مهم است.
بیشتر رویدادها شامل مدیریت زمان، برنامه‌ریزی و هماهنگی هستند. مطمئن شوید همه افرادی که برای بخش‌های مختلف استخدام می‌کنید روش مشابهی با شما داشته باشند.
 

ت) انتخاب مکان:

انتخاب مکان ممکن است ساده‌ترین کار به نظر برسد. اما ضروری است مکانی را انتخاب کنید که متناسب با رویدادتان باشد. این کار شامل تحقیقات، مذاکره بر سر هزینه، ایجاد روابط و درنهایت نهایی کردن یکی از آن‌ها است.
 

ث) یافتن منبع و مدیریت فروشندگان:

هر رویدادی شامل طیفی از فروشندگان است. سازمان‌دهندگان، تأمین‌کنندگان متنوعی را از جمله مسئولین تدارکات، متخصصان دکور، سرگرمی و… دور هم جمع می‌کنند.
ارتباط با فروشندگان، درست کردن فهرست، مذاکره بر سر هزینه و درنهایت نهایی کردن آن‌ها از وظایف مدیر رویداد است.
از آن به بعد، مدیریت کارآمد همه فروشندگان اهمیت پیدا می‌کند. مطمئن شوید آن‌ها نقش خود را به‌موقع انجام می‌دهند با محصولات باکیفیت و بودجه‌ای که برای موفقیت رویداد بسیار ضروری است.
 

ج) بازاریابی و ارتباطات:

امروزه این شامل کانال‌های مختلفی از پست مستقیم تا رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی دیجیتال می‌شوند. بسته به رویداد، مدیران بر این اساس بازاریابی و ارتباطات خود را پیش می‌برند.
 

چ) مدیریت خطرات:

رویدادها پیچیده هستند. داشتن عناصر بسیار در یک رویداد به معنای احتمال شکست است. دانستن اینکه چه خطراتی می‌تواند وجود داشته باشد، مهم است.
فکر کردن به اینکه خطرات ممکن است باعث چه چیزی شوند، چگونه می‌توان آن‌ها را به حداقل رساند و تهیه برنامه‌ای اضطراری برای هر رویدادی بسیار مهم است.
 

ح) داشتن تفکری منسجم:

وقتی یک رویداد را برنامه‌ریزی و اجرا می‌کنید، فکر کنید چگونه می‌توانید تفاوتی ایجاد کنید. سعی کنید در فرایند مدیریت رویداد تصمیم بگیرید چه تأثیر محیطی‌ داشته باشد.
مزایای استفاده از شرکت‌های برگزارکننده رویداد
منابع بسیاری در استفاده از شرکت مدیریت رویداد برای مدیریت رویدادتان وجود دارد.
یکی از آن‌ها کاهش استرس است. این بیش‌ترین چیزی بوده که مشتری‌ها به ما گفته‌اند. بنابراین در ادامه مزایای استفاده از شرکت مدیریت رویداد آمده است:
• در زمان و پولتان صرفه‌جویی می‌کند.
• به شما ایده‌های خلاقانه‌ای می‌دهد که کمکتان می‌کند.
• مدیریت برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی حرفه‌ای به شما این اطمینان را می‌دهد که رویدادی موفقیت‌آمیز خواهید داشت.
• همه چیز به صورت حرفه‌ای در روز برگزاری رویداد انجام می‌شود.
• خطرات احتمالی را مدیریت می‌کنید.

 

event-planner


انواع ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویداد

• کنفرانس ها

رویدادهای بزرگی هستند که معمولاً توسط یک کمپانی بزرگ میزبانی و توسط چندین برند یا بیزینس کوچک تر اسپانسر می شوند. کنفرانس ها برای هر ۲ مدل بیزینسی بی تو بی و بی تو سی مفید هستند. در این مدل رویدادها شما می توانید پکیج کاملی از مزیت های رویداد ها را داشته باشید، سخنران ها زیاد، ورک شاپ های مفید و فرصت های شبکه سازی زیاد.
 

• نمایشگاه ها

رویدادهای بسیار بزرگی هستند که معمولاً حول محور یک صنعت یا محصول مشخص تشکیل می شوند، محصولاتی از قبیل اختراعات جدید دنیای تکنولوژی یا وسایل پزشکی جدید. نمایشگاه ها به برندها این اجازه را می دهد که از آخرین محصولات و خدماتشان رونمایی کنند و تا حد امکان مشتریان احتمالی بیشتری را به سمت خود بکشانند. در حالی که کنفرانس ها معمولاً برای عموم رایگان و در دسترس هستند، نمایشگاه ها بیشتر شامل افرادی می شوند که از قبل با میل به خرید پا به آن مکان گذاشته اند و همچنین افراد دیگر نیز بیشتر شامل نمایندگان کمپانی ها و فروشنده ها می شوند.
نمایشگاه ها رویدادهای بسیار بزرگی هستند که معمولاً حول محور یک صنعت یا محصول مشخص تشکیل می شوند.
 

• سمینارها

رویدادهای با ارزش و آموزش محوری هستند که معمولاً با حضور تعداد افراد اندکی برگزار می شوند. سمینارها شامل بحث های علمی، درس های کاربردی و فرصت های خوب برای شبکه سازی هستند.
 

• میزگردها

شباهت بسیار زیادی با سمینارها دارند اما تعداد شرکت کننده های آنها از حیث هم سطح بودن کمتر است، به عنوان مثال طی این رویدادها ممکن است افراد بسیار مختلفی مانند مدیرعامل ها، فروشنده ها و معلم ها در یک اتاق حضور داشته باشند. نکته مشترک میان سمینارها و میزگردها این است که هیچ کدام بیشتر از یک روز به طول نمی انجامند.
 

• مغازه های پاپ آپ

که با نام دست فروشی ها موقت نیز شناخته می شوند به کمپانی ها این امکان را می دهند که محصولات خود را در یک محی کنترل شده به فروش برسانند. برندها گاهی اوقات که هنوز برای راه اندازی یک فروشگاه فول آپشن و فول تایم زمان و بودجه لازم را ندارند ممکن است از این روش استفاده کنند. همچنین دست فروشی های موقتی به برندهای دیجیتال نیز این امکان را می دهد که حس فیزیکی را از این طریق به مشتریانشان القا دهند.
 

• افتتاحیه و جشن ها

رویدادهای کوچک و تقریباً خصوصی هستند که هنگام شروع یک بیزینس جدید، اعلام کردن یک خبر بزرگ و یا رسیدن به یک هدف یا موفقیت برگزار می شوند. بعضی از کمپانی ها جشن های پایان سال دارند که طی آن مشتریان وفادار و کارمندان خود را به یک جشن بزرگ دعوت می کنند. در حالی که این رویدادها نباید با محوریت یک محصول یا خدمات باشند، انجام دادن یک سخنرانی کوچک در مورد دلیل برگزاری جشن به کارمندان و مشتریان و شرکت کنندگان یادآوری می کند که به چه علت آن ها دور هم جمع شده اند. افتتاحیه رویدادهای کوچک و تقریباً خصوصی هستند که هنگام شروع یک بیزینس جدید برگزار می شوند.
 

• ورک شاپ ها

شباهت زیادی به سمینار و میزگرد دارند و در طی آن همواره برای بالا بردن سطح علم و دانش شرکت کنندگان تلاش می شود. البته بر خلاف سمینارها و میزگردها، ورک شاپ ها معمولاً برای عموم آزاد هستند. ورک شاپ می توانند هم مجازی باشند و هم حضوری، و در حالی که در ورک شاپ ها از محصول یا خدماتی نباید صحبت شود، معمولاً آنها در مورد موضوعاتی هستند که به نحوی با بیزینس مورد نظر ارتباط دارد، که همین کار باعث می شود اعتبار کمپانی مورد نظر در آن حوزه از نظر بقیه بالاتر هم برود.
 
از دیگر مدلهای ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویدادی می توان به گزینش های شغلی، کنفرانس های مخصوص مشتریان، جلسات شبکه سازی، تجربه های کاربران وی آی پی، جشن های اهدای جوایز و مسابقات نیز اشاره کرد. چیزی که لازم است بدانید این است که برای بازاریابی بیزینس شما و محصولاتتان از طریق رویدادها راه های بی شماری وجود دارند چون رویدادها همیشه نتیجه می دهند.
 
event-planner


مزیت های ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویداد ها

همانطور که تا به اینجا سعی در اثبات این موضوع داشتیم، ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویدادها به موفقیت شما کمک می کند. اما چرا این چنین ادعایی را داریم؟ چرا باید سرمایه بیشتری را صرف این استراتژی برای بیزینس خود کنیم؟ در این قسمت به شما مزیت های استفاده از ایونت مارکتینگ را خواهیم گفت.
 

• ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویدادها مخاطبان هدف را شناسایی و خرید را بیشتر می کند.

کمپانی ها و بیزینس ها برروی ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویدادی سرمایه گذاری می کنند چرا که در عوض این کار باعث می شود که بتوانند مخاطبان هدف را شناسایی و آنها را به سرنخ تبدیل کنند. بیش از ۵۰ درصد بازاریابان اذعان دارند که دلیل اول آنها برای سرمایه گذاری برروی این کانال بازاریابی رهبری افکار و افزایش فروش است.
به عنوان میزبان یک رویداد، پر کردن فرم های ثبت نام خود به تنهایی لیست بلند بالایی از کسانی که به محصول یا صنعت شما علاقه مند هستند و یا حداقل در زمره مخاطبان هدف شما قرار می گیرند را به دست شما می رساند. اگر شما در رویدادی شرکت می کنید یا اسپانسر آن هستید، می توانید از طریق لیست ایمیل ها، دموگرافیک های پیشنهادی و یا برگزاری مسابقه مخاطبان احتمالی را پیدا کنید.
بازاریابی رویدادها مخاطبان هدف را شناسایی و خرید را بیشتر می کند
فراموش نکنید که بسیاری از شرکت کننده های حاضر در رویدادها در همان رویداد تبدیل به مشتری می شوند، در واقع بیش از ۷۹ درصد بازاریابان امریکا از ایونت ها نه برای افزایش مخاطبان احتمالی بلکه برای افزایش فروش استفاده می کنند!
 

• ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویدادها به شما کمک می کند تعامل رو در رو داشته باشید.

بسیاری از بیزینس های امروزی نمی توانند بسیاری از مشتری ها و موکل های خود را به صورت رودررو ببینند. اینجاست که ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویدادی به شما کمک می کند. بیش از ۵۰ درصد بازاریابان معتقدند که ایونت ها برای افزایش تعامل و دسترسی به مشتریان و موکلان بسیار مفید هستند. در واقع ایجاد تعامل با مشتریان و مشتریان احتمالی باعث ساخته شدن روابط شخصی می شود. این رابطه شخصی رو در رو می تواند به ساخت وفاداری برند شما و انسان سازی برند توسط مشتریان کمک بسزایی کند.
ایونت ها همچنین چون در فضای خارج از فضای خشک و رسمی کاری رخ می دهند، می توانند به شما کمک کنند تا تاثیر بسیار بیشتری از تعامل با یک مشتری داشته باشید نسبت به تعامل از پشت تلفن یا پشت مانیتور در محیط خشک کاری. با توجه به این تاثیر و جلب توجه بیشتر، شما راحت تر می توانید محصولات خودتان را به مشتریان احتمالی و مشتریان کنونی بفروشید.
 

• ایونت مارکتینگ به ساختن آگاهی از برند شما کمک می کند.

میزبانی یا شرکت در یک رویداد برای برندها فرصتی است تا بتوانند جای پای خود را محکم کنند و برند خود را رشد دهند. طبق تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۵ انجام شد، مشخص شد که بیش از ۸۱ درصد از بیزینس ها و صاحبان کسب و کار هدف و اولویت اول خود از اهداف ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویدادها را ساخت و گسترش آگاهی از برند عنوان کرده بودند. میزبانی یا شرکت در یک رویداد برای برندها فرصتی است تا بتوانند جای پای خود را محکم کنند.
ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویدادها به شما کمک می کند که بتوانید از طریق آن و حضور در رویدادها برای خود و برندتان یک هویت فیزیکی ایجاد کنید و فقط یک تصویر گنگ دیجیتالی در ذهن مخاطبان خودتان نباشید. از این طریق مشتریان می توانند احساس واقعی در مورد شما و بیزینستان داشته باشند بفهمند که بیزینس شما از نزدیک چه شکلی است.
بهترین بخش استفاده از ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویدادها برای افزایش آگاهی از برند، این است که مردم در مورد رویدادها حرف می زنند. مصرف کنندگان، مشتریان، رسانه ها و اینفلوئنسرها همگی درباره ایونت ها به صورت شخص به شخص، در شبکه های اجتماعی و در مصاحبه ها صحبت می کنند، به همین دلیل است که رویدادها یکی از بهترین راه ها برای افزایش آگاهی مردم نسبت به شما و برند شماست.
 

• ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویداد همیشه مشوق دانش آموزی در زمینه محصولات و صنایع است.

صرف نظر از این که کمپانی شما میزبان چه رویدادی است و یا در چه رویدادی شرکت می کند، این رویداد حتماً حداقل مقداری جنبه ی آموزشی هم دارد. همین دلیل هم باعث این می شود که ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویداد نقش مهمی در موفقیت داشته باشد، چون تنها برروی محصول یا برند تمرکز نمی کنند.
بجای این که در رویدادها تمام تمرکز برروی یک محصول یا خدمات یا برند باشد، تمرکز اصلی برروی آموزش و سرگرم کردن مردم با محوریت موضوع یک صنعت، دموگرافیک یا موضوعات دیگر است و معرفی کردن محصولات یا برند از اهداف فرعی رویدادها محسوب می شوند.
 

چطور موفقیت رویداد خود را اندازه گیری می کنید؟

هنگامی که رویداد شما در حال برگزاریست، آسان است که نگاهی به دور و بر خود بیاندازید و از تعداد شرکت کننده ها و تعامل بوجود آمده خرسند شوید. اما آیا این ملاک خوبی برای ارزیابی میزان موفقیت رویداد شما بوده است؟ احتمالاً خیر.
درست مانند سرمایه گذاری برروی هر کانال بازاریابی، برای ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویداد نیز بهتر است چندین معیار انتخاب کنیم تا بتوانیم از طریق آنها میزان کارایی و موفقیت رویداد پشت سر گذاشته شده را بسنجیم. بیایید به چندتا از این معیارها نگاهی داشته باشیم:
 

• ثبت نام ها و حضور

تمام کسانی که برای ایونت شما ثبت نام یا رجیستر می کنند در رویداد شما حضور نخواهند داشت. سعی کنید تعداد رجیسترها را با تعداد شرکت کننده های واقعی مقایسه کنید و به آن تعداد افرادی دست پیدا کنید که در رویداد حضور نداشتند. برروی بانک داده های رویدادتان سعی کنید زمانی که بیشترین بلیط ها و کمترین بلیط ها فروخته شده اند را پیدا کنید و در صورتی که مدل های متفاوتی از بلیط ها را ارائه می دادید،‌ ببینید کدام مدل بیشتر خریداری شده است.
 

• درآمد و نرخ بازده

رویداد شما در درآمد چه میزان موفق بود؟ اگر رویداد شما نیاز به خریدن بلیط برای حضور داشت، فروش بلیط ها می تواند یکی از فاکتورهای اندازه گیری موفقیت رویداد باشد. این عدد در مقایسه با زمانی که صرف این رویداد کردید چقدر است؟ این مقایسه به شما کمک می کند که ارزش واقعی رویداد خود را بهتر بسنجید. یادتان باشد که رویدادها معمولاً پرخرج هستند و درآمد خوبی هم دارند، اما ارزش زیر قرض رفتن ندارند! رویدادها معمولاً پرخرج هستند و درآمد خوبی هم دارند.
 

• رضایت شرکت کنندگان

آیا شرکت کننده های شما از این رویداد لذت بردند؟ از شرکت کردن در کدام یک از فعالیت های رویداد بیشتری لذت را برده اند؟ میزان رضایت به نظر فاکتور مناسبی برای اندازه گیری میزان موفقیت نیست، اما در واقع نگاه و نظرات شرکت کنندگان رویداد به شما کمک می کند تا بدانید که رویداد شما موفق بوده است یا خیر و در کدام قسمت ها می توانید بهتر شوید. سعی کنید از طریق مسابقه، چالش یا نظرسنجی از افراد حاضر در رویداد بخواهید که به شما بگویند که تجربه این رویداد چطور بوده است و چیزهایی که خریدند یا به رایگان گرفته اند چطور بوده است.
 

• تعامل شبکه های اجتماعی

چقدر در مورد رویداد شما در شبکه های اجتماعی صحبت شد؟ شرکت کنننده ها بیشتر در چه موردی از رویداد شما راضی بودند؟ آیا شرکت کننده های رویداد شما محتواهایی در مورد رویداد شما ایجاد کردند که باعث تعامل کسانی که حضور نداشتند شده باشد؟‌ در دنیای دیجیتال امروزی، شبکه های اجتماعی ملاک بسیار معتبری برای اندازه گیری میزان موفقیت و دسترسی به مردم هستند. نگاهی به صحبت هایی که در مورد رویداد شما در فیس بوک، توئیتر و اینستاگرام می شود بیاندازید. با ایجاد کردن یک هشتگ مخصوص ایونت می توانید پست های مربوط به رویداد را راحت تر پیدا کنید.
 
 

جمع بندی

سازمان دهی و برنامه ریزی یک رویداد در ابتدا وظیفه سختی به نظر می رسد. اما این کار را با استفاده از استراتژی های که به شما گفتیم انجام دهید تا در مدت زمان یک چشم به هم زدن یک استراتژی قوی ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویداد ایجاد کنید. مهم هدف شما سرگرم کردن موکلان جدید، گسترش لیست شماره تلفن ها یا جمع کردن پول برای اهدا کردن به خیریه ها باشد، ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویداد ممکن است همان جوابی باشد که مدتهاست به دنبال آن هستید.