Blog News

بازی های مرتبط با ارز دیجیتال

pen
آل‌سات پرداخت
بازی های مرتبط با ارز دیجیتال

کارکردن و کسب درآمد در روزگار نه‌چندان قدیم، منوط به انجام معاملات تجاری یا خدماتی یا داشتن تخصص‌های خاص بود و به‌قول‌معروف پول از زیر سنگ بیرون می‌آمد، انجام بازی‌های مختلف فیزیکی یا مجازی، امری برای تمدد اعصاب و پرکردن اوقات فراغت محسوب می‌شد و حتی از بابت اتلاف وقت نهی می‌شد، هنگام بازی‌های ویدئویی همیشه عذاب وجدان داشتیم که در حال هدر کردن عمر شریف هستیم و همواره تخیلی همراهمان بود که چه می‌شد، این سکه‌هایی که داخل بازی به دست می‌آوریم، به پول واقعی تبدیل می‌شد. البته، عده‌ای بودند که از راه انجام بازی‌های کامپیوتری و ویدئویی در سطح حرفه‌ای و مسابقات، درآمد کسب می‌کردند ولی این عده محدود به گیمرهای حرفه‌ای می‌شدند. پیشرفت تکنولوژی، رشد و توسعة ارزهای دیجیتال را به همراه داشت و دنیای عجیب و گاه غیرمنطقی ارزهای دیجیتال با رشدی عظیم، اکنون سهم به سزایی را در اقتصاد جهانی اشغال کرده است.

play-to-earn


با به‌میان‌آمدن پاندمی کرونا و قرنطینه‌های اجباری، خانه‌نشین شدن مردم و مجازی شدن بسیاری از کسب‌وکارها و تحصیلات و ارتباطات، دنیای فیزیکی بیش‌ازپیش موجودیتش را از دست داد و بیشتر تمرکزها روی دنیای مجازی معطوف گردید و این عامل باعث سرعت بخشیدن هرچه بیشتر رشد دنیاهای مجازی و حتی به‌وجودآمدن تکنولوژی‌های مانند متاورس و پدیدآمدن NFTها و ژرفا یافتن هرچه بیشتر اقتصاد مبتنی بر ارزهای دیجیتال شدند.
دنیای گیم‌های کامپیوتری و حتی گیم‌های مبتنی بر سیستم‌های عامل گوشی‌های هوشمند، مانند اندروید و ios، هم از این توسعه بی‌نصیب نماند و بازی‌هایی به وجود آمدند که می‌توانید با بازی‌کردن آنها کسب درآمد داشته باشید و بازی‌کردن و وقت‌گذرانی با تلفن همراه یا کامپیوتر و لپ‌تاپ، می‌تواند حتی باعث افزایش درآمد شما بشود.

 

NFT


این‌گونه بازی‌های به گیم‌های p2e معروف شده‌اند و بر اساس توکن‌های به‌خصوص هر پروژه یا بر اساس خریدوفروش nftهای مخصوص بازی، به شما ارز دیجیتال پرداخت می‌کنند که هرکدام در بازار قیمت مربوطه را دارند و قابل‌خرید و فروش هستند و در نتیجه این درآمد منجر به پول داخل حساب بانکی شما خواهد شد. در ادامه به معرفی ۱۰ مورد از برترین این گیم‌ها می‌پردازیم.

 

اولین و معروف‌ترین این بازی‌ها Axie infinity 

استارتاپ ویتنامی بر پایه اتریوم راه‌اندازی کرده‌اند که در آن nftهای شخصیت‌های بازی یا axieها قابل‌خرید و فروش هستند، همچنین زمین‌های قابل معامله و خدمات بارورسازی axieها در این فضا ارائه می‌شوند، درعین‌حال، با خرید حداقل ۳ عدد از این nft ها، قادر به بازی در برنامه مخصوص گیم خواهید بود، یک نوع بازی کارتی و نوبتی که بیشتر آن را به پوکومون تشبیه می‌کنند و در قبال انجام مراحل بازی و یا بازی آنلاین با حریف‌هایی در هر نقطه از جهان، پاداش توکن slp دریافت می‌کنید که البته محدودیت روزانه برای دریافت این توکن وجود دارد، در زمان نگارش این مقاله، هر توکن slp حدود ۳ سنت در بازار معامله می‌شود.
همان‌طور که اشاره شد، راه درآمد از این بازی به گیم پلی با اکسی‌ها خلاصه نمی‌شود و از راه خریدوفروش اکسی‌ها و همچنین تولیدمثل آنها، و فروش اکسی‌های به وجود آمده، قادر به کسب درآمد خواهید بود.
لینک بازی: https://axieinfinity.com
 

رتبه دوم، Alien world

همان‌طور که از نام بازی پیداست، با فضای متاورسی کهکشانی مواجه خواهیم بود.
گیم فضای همکاری و رقابتی بین بازیکنان ایجاد کرده و در عین بازی، توکن تریلیوم قابل استخراج خواهد بود.
سیاست استراتژیک بازی و نحوه مدیریت تصمیم‌ها، منجر به پیشرفت و تبدیل به یک شورای میان ستاره‌ای خواهد شد.
از ارز دیجیتال استخراج شده و پاداش‌گرفته شده، داخل خود گیم برای انجام فعالیت‌های مختلف مانند انتخابات و رای گیری‌های فدراسیون کهکشانی، استفاده می‌شود.
لینک بازی: https://alienworlds.io
 

رتبه سوم، Tetan arena

برای بازی‌کردن این گیم، نیازی به هزینه در ابتدا ندارید، البته با چند روز بازی‌کردن متوجه خواهید شد که هیروهای رایگانی که در ابتدا انتخاب کرده‌اید، قدرت کافی برای ادامه داستان را ندارند و مجبور به خرید خواهید شد.
در این بازی یک گیم استراتژیک اساطیری با فضایی شبیه به بازی معروف "دوتا" طراحی شده است و بازی‌کردن و وقت‌گذرانی در فضای آن، جذاب‌تر از axie infinity است.
لینک بازی: https://thetanarena.com
 

رتبه چهارم، Sorare

این بازی نیز مبتنی بر اتریوم طراحی شده و nftهای بازیکنان فوتبال و تیم‌ها، در فضای آن قابل‌خرید و فروش هستند، جهان فوتبات در این گیم به‌صورت کارتی شبیه‌سازی‌شده و با جمع‌آوری کارت‌ها و خرید آنها قادر به ساختن تیم و اجرای مسابقات با دیگر استفاده‌کنندگان این گیم خواهید بود.
لینک بازی: https://sorare.com
 

رتبه پنجم، Splinterlands

یک بازی رایگان دیگر که نیازی به سرمایه اولیه برای شروع آن ندارید، این بازی بر پایه کیف پول hive طراحی شده و ارز مبدأ آن اتریوم نیست، البته ارزهای اتریوم و ترون و wax, در مبادلات این بازی قابل‌استفاده هستند.
 مشابه رتبه دوم این مقاله، در ابتدای بازی چند انتخاب از کارت‌های رایگان برای شروع بازی خواهید داشت و البته با هزینه‌کردن و خرید کارت‌های قوی‌تر، تجربه لذت‌بخش‌تری از این بازی خواهید داشت.
اما بر خلاف بازی تتان آرنا، با باخت مراحل، امتیازی از دست نمی‌دهید و برای مبتدیان، تجربه این بازی آسان‌تر است.
لینک بازی: https://splinterlands.com
 

جایگاه ششم، Sandbox

این بازی قدرتمند که توسط شرکت animica brands ارائه شده، یک جهان مجازی یا متاورس قدرتمند و عظیم پیشروی بازیکنان قرار می‌دهد که محصولات، بازی‌ها، زمین‌ها و nftهای تولید شده توسط خود بازیکنان در مارکت پلیس market place این بازی قابل معامله و خریدوفروش خواهند بود.
قابلیت استفاده از عینک‌های وکسل برای مشاهده جهان سه‌بعدی خلق شده توسط بازیکنان در این گیم، فراهم است.
گفتنی است برخی سلبریتی‌های جهانی در فضای این گیم، زمین خریداری کرده‌اند.
لینک بازی: https://www.sandbox.game/en
 

رتبه هفتم، Coin hunt world

یک بازی جذاب و متفاوت! در این گیم، دیگر خبری از لم دادن روی مبل و بازی با گوشی نیست، در واقع، به کمک یک نقشه دیجیتال، در شهر قدم می‌زنید و تعدادی کلید جمع‌آوری می‌کنید.
با بازکردن صندوق‌ها توسط کلید و در انتها پاسخ‌دادن به یک سؤال که از صندوق بیرون می‌آید جوایز بیت‌کوین و اتریوم دریافت خواهید کرد.
البته، برای سیستم عامل ios این گیم فعلا در مرحله نسخه بتا است ولی برای android به صورت کامل ارائه شده.
در این گیم خبری از توکن‌های عجیب‌وغریب نیست و مشکلی برای نقدکردن درآمد نخواهید داشت‌. پاداشت خیلی سرراست به‌صورت بیت‌کوین و اتریوم پرداخت می‌شود.
لینک بازی: https://coinhunt.world
 

جایگاه هشتم، Farmers world

نوبتی هم باشد، تا این مرحله از رتبه‌بندی جای بازی رشد و پرورش گیاهان و کشاورزی، خالی مانده.
در فضای این بازی، ابزارآلات کشاورزی، زمین و منابع خریداری خواهید کرد و در ازای پرورش محصولات کشاورزی و حیوانات، پاداش دریافت خواهید کرد.
قابلیت رقابت با سایر بازیکنان برای کسب منابعی مانند آب در بازی وجود دارد.
لینک بازی: https://farmersworld.io
 

رتبه نهم، بازی Arc8

یک بازی با محوریت توکن GMEE طراحی شده تا بازیکنان در رقابت‌های آنلاین، بازی کنند.
توکن GMEE برای هزینه‌های ورودی مسابقات خاص، رای گیری‌ها و خرید محصولات داخل گیم مصرف می‌شود.
 

رتبه دهم، illuvium

این جایگاه را در رتبه‌بندی این مقاله به یک بازی که فعلاً به طور کامل ارائه نشده، تخصیص دادیم.
بازی یک فضای رول پلی rpg ایجاد کرده که باشخصیت‌های سه‌بعدی و هیولاها در آن بازی می‌کنید.
روش‌های کسب درآمد در بازی، استخراج توکن و دریافت پاداش در ازای انجام مأموریت‌ها یا بازی‌های متقابل آنلاین با دیگر بازیکنان است.
 
بازی-کریپتو
 

کلام آخر

برخی از این گیم‌ها رایگان بوده و شما عملاً نیازی به هیچ پرداختی برای شروع بازی ندارید، بعضی دیگر در ابتدا رایگان هستند و بعداً برای ادامه، مجبور به خرید و هزینه خواهید شد و برخی دیگر از همان ابتدای امر، نیاز به سرمایه‌گذاری برای شروع بازی دارند، اما درآمد صرف زمان و انجام بازی‌ها گاهی حتی ممکن است از درآمد کار واقعی و فیزیکی بیشتر باشد.
البته همیشه حواستان جمع باشد که در دام پروژه‌های scam یا کلاهبرداری نیافتید، این پروژه‌ها با ساختن برنامه‌ها یا بازی‌هایی که در ظاهر به شما وعده درآمد می‌دهند و معمولاً باید تعداد توکن یا سکه مشخصی جمع‌آوری کنید تا اجازه برداشت به شما بدهند و باگذشت زمان و صرف وقت شما، مشخص می‌شود که پرداختی در کار نیست و حتی بدتر از آن، ممکن است در بعضی مراحل هزینه‌هایی برای خرید آپشن‌های داخل برنامه یا بازی، کرده باشید که دیگر قابل برگشت نباشد.
در مقالات آینده، بیشتر به منطق پشت این درآمدها و سازگار بازی‌های p2e یا play to earn یا بازیکن تا درآمد داشته باشی، پرداخته خواهد شد.